כחלון דורש מהרגולטורים תוכנית להפחתת הרגולציה בשנה הקרובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סגן שר האוצר, יצחק כהן, נפגש עם הממונה על שוק ההון, דורית סלינגר, המפקחת על הבנקים חדוה בר, ויו"ר הרשות לניירות ערך, שמואל האוזר, בשליחות השר משה כחלון, ודרש מהם ליישם את החלטת הממשלה ולהפחית את כובד הנטל הרגולטורי המושתת על הגופים הנתונים לפיקוחם. "כלכליסט" מפרסם כי כהן הטיל על השלושה להגיש בתוך 10 ימים ניתוח מפורט של פעולות הרגולציה שביצעו בשנים האחרונות ותוכנית מסודרת להפחתתן בשנה הקרובה.

על הרגולטורים להציג בתוך עשרה ימים ניתוח מלא של כל הרגולציה שנעשתה על ידיהם בשנים האחרונות, כגון אילו חוזרים הופצו, האם השיגו את תכליתם, האם היו הכרחיים ואיך אפשר לצמצם את הרגולציה ולהקל על הגופים המפוקחים.

כחלון

יש לציין כי שלושת הרגולטורים אינם כפופים ישירות לשר האוצר או למשרד האוצר, אלא עומדים בראש רשויות עצמאיות בדרגות שונות. למרות זאת, לאור ההירתמות הממשלתית לנושא הפחתת הרגולציה, סביר ששלושתם יסכימו לשתף פעולה. עוד ביקש כהן מהשלושה כי בהמשך להחלטת הממשלה בנושא, יש להקפיא חוזרים חדשים שעלולים להשית עלויות נוספות על המפוקחים שהם חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, הבנקים והחברות הציבוריות, שיגולגלו לבסוף על הציבור הרחב.

ב"כלכליסט" מציינים כי מתחילת שנת 2017 ועד היום פרסמה רשות שוק ההון 75 חוזרים חדשים, הפיקוח על הבנקים פרסם 11 חוזרים, והרשות לניירות ערך פרסמה 2 חוזרים חדשים, לא כולל תקנות שאושרו בכנסת. את המסקנות מניתוח החוזרים יידרשו הרגולטורים להציג בפני כהן וכחלון בסוף השבוע הבא. על פי החלטת הממשלה מנובמבר 2014, מחויבים משרדי הממשלה להפחית את פעולות הרגולציה והבירוקרטיה שלהן הם אחראים ב־25% עד שנת 2020.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email