"כיום, בעולם שבו המבוטח חשוף להרבה אפשרויות – הוא חייב סוכן שידאג לו"

עו"ד גפן רדעי, סמנכ"לית ומנהלת פיתוח עסקי ושירות תביעות בשומרה, מסבירה בראיון ל"ביטוח ופיננסים" מדוע החברה גאה בכך שזרוע ההפצה המרכזית בה הם הסוכנים, במה היתה שונה השנה האחרונה ואילו יתרונות יש לשומרה על פני חברות אחרות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סמנכ"לית ומנהלת מחלקת שירות תביעות ומנהלת פיתוח עסקי בחברת שומרה, עו"ד גפן רדעי, מתייצבת לראיון ל"ביטוח ופיננסים" ומסבירה על היתרונות של שומרה בכך שהיא חברת סוכנים.

סוכני הביטוח הם זרוע הפצה מרכזית בשומרה.
"שומרה היא חברת סוכנים, וגאה בכך. אנחנו מאמינים שסוכן ביטוח נותן ערך למבוטח ולחברת הביטוח. דווקא היום, בעולם שבו המבוטח חשוף לכל כך הרבה אופציות, עם מגוון כל כך רחב של מסלולים, הוא חייב סוכן שידאג לו ויוודא שהוא רוכש את הביטוח שמתאים לצרכים שלו".

עו"ד גפן רדעי. "המבוטחים חוזרים לחפש את הסוכן שישווה עבורם" | צילום: שומרה

האם אתם רואים תנועה של סוכנים אליכם בשנה האחרונה?
"אנחנו מקבלים פניות רבות מסוכנים כל הזמן. השנה, אולי בגלל הקורונה, הפניות אפילו התגברו. מדובר בפניות של סוכנים שרוצים להעביר אלינו תיק ביטוח קיים, או לבנות ביחד אתנו תיק חדש, וכן סוכנים שפונים ל'סיני', שהיא סוכנות בבעלות שומרה, ומבקשים למכור או לקבל אופציה של תפעול התיק הקיים".

המבוטחים מחפשים את הסוכנים

"בעבר מבוטח שחיפש ביטוח ישיר היה חשוף לאופציה אחת או שתיים", מסבירה רדעי. "כיום הוא חשוף לחברות רבות שמציעות מסלולים רבים. כדי למצוא את המוצר שהכי מתאים לו הוא צריך להיכנס לאתרים של כמה וכמה חברות, להזין נתונים, להשוות מסלולים ולשוחח עם נציגי מכירות להוטים שחוזרים אליו אפילו שהוא לא ביקש. הלקוח הולך לאיבוד. ולכן, לשאלתכם, דווקא בעולם של היום, המבוטחים חוזרים לחפש את הסוכנים שישוו עבורם, יקראו עבורם את האותיות הקטנות ויעזרו להם לבחור. הישראלים מצד אחד אוהבים מאוד לחסוך, מצד שני הם מפונקים ומעדיפים שמישהו אחר יעשה עבורם את העבודה".

אלו יתרונות יש לשומרה לעומת חברות אחרות?
"אני חושבת שמה שהכי חשוב גם לסוכנים וגם למבוטחים זה לדעת שהם בידיים טובות באירוע תביעה. הרי בשביל זה עושים את הביטוח. בשומרה הם יודעים שזה כך. תשלום התביעות הוא מהיר, הוגן ושקוף. אנחנו מעמידים לרשות הסוכן מגוון כלים דיגיטליים, טרקלין תביעות דיגיטלי, שירות וואטסאפ, רובוט שמסלק תביעות ועוד. אבל האמת, שהסוכנים מעדיפים פשוט לדבר אתנו ישירות. כי אין כמו יחס אישי". 

אלו מוצרים חדשים יש לשומרה להציע לשוק?
"אנחנו נמצאים בתהליך מתמיד של פיתוח מוצרים, והרשימה ארוכה, אז אציג רק כמה דוגמאות: שומרה טריפל – ביטוח צד ג' סופר מורחב, שמכסה גם גניבה סופה ואש; הרחבת תאונה בקטנה – תיקון נזק תאונתי עד 7,000 שקל בהשתתפות עצמית מוקטנת וללא רישום תביעה בשומרה; הרחבת נהגת צעירה – מאפשרת לנהגת חדשה וצעירה לנהוג ברכב של ההורים במחיר אטרקטיבי במיוחד. ויש עוד הפתעות אותן נחשוף בקרוב".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email