עדכון כיסוי אובדן כושר העבודה: מעתה מוצר מודולרי בהתאמה אישית

רק סוכן מורשה ומקצועי יוכל לבנות את הכיסוי החדש, אשר יצא לאחרונה וייכנס לתוקף במאי 2017 בין הנספחים: ביטול החריגים בפוליסה וקיצור תקופת ההמתנה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כתבה קצרה זו אינה מנתחת בצורה יסודית את החוזר החדש אשר יצא לאחרונה ועוסק במוצר החשוב – אובדן כושר עבודה. את הניתוח המקצועי כולל הדרכות והשתלמויות תעשה הלשכה בחודשים הקרובים לקראת כניסתו של החוזר לתוקף, במאי 2017.

הכיסוי הביטוחי מאפשר לאדם אשר איבד את כושרו לעבוד לשמר את רמת החיים אשר לה הורגל, לשמור על איכות חיים ולהתמודד עם הפגיעה בכבוד. מצד אחד, הוא אחד מהכיסויים החשובים ביותר הקיימים על מדף סוכן הביטוח, ומצד שני אחד הבעייתיים ביותר. לא אחת הוא מסתיים בבתי משפט, כאשר הלקוח עובר תקופה קשה ביותר עד לסיום ההליכים.

לשכת סוכני ביטוח, באמצעות הוועדה לביטוח פנסיוני, זיהתה את המורכבות והבעייתיות של הכיסוי הקיים ויזמה בדיקה לעומקו של הנושא בשיתוף פעולה יחד עם נציגים מאגף הפיקוח. העבודה נעשתה לאורך כשנתיים, עד ליציאת החוזר הסופי בסוף ספטמבר.

סביר להניח שמוצר זה יתייקר במתכונתו החדשה | צילום: fotolia
הכיסוי מאפשר לשמור על רמת החיים לאחר אובדן כושר העבודה | צילום: fotolia

המוצר יתייקר

לצערי, לא כל המלצות הלשכה התקבלו אך חלק גדול מהן כן. הכיסוי החדש, אשר עבר לא מעט שינויים, יוכל להיבנות למעשה אך ורק על ידי גורם מקצועי, קרי סוכן ביטוח מורשה. זאת לאור מגוון הנספחים השונים אשר ניתן להוסיף למוצר הבסיסי, שמביאים למעשה לידי ביטוי את היכולת לשפר את הכיסוי בצורה משמעותית.

די לציין את האפשרות לרכישת נספח אשר מבטל את החריגים בפוליסה, נספח ברות ביטוח, נספח המבטל בקרן פנסיה את תקופת האכשרה או מגדיר אובדן כושר עבודה ספציפי ולא על בסיס עיסוק סביר גם בקרן פנסיה ועוד. חשוב לציין שאפילו נספח לקיצור תקופת ההמתנה נכנס לחוזר הסופי לאחר לחץ גדול מאוד של נציגי הלשכה, בניגוד לטיוטא קודמת.

סביר להניח שמוצר זה במתכונתו החדשה יתייקר מעבר למוצר הנוכחי לאור מגוון הנספחים אשר ניתן להוסיף על הכיסוי הבסיסי, אך השאלה מה עדיף – מוצר זול ומועד לפרשנות רחבה ובעייתית, או מוצר יקר יותר אשר יכול למקסם בצורה הטובה ביותר את יצירת ההגנה הנדרשת ביום פקודה?

זהו חומר למחשבה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email