כיצד חקלאי צרפת נחלצים מגלי החום? באמצעות רכישת ביטוחים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חקלאי צרפת, המתמודדים עם גלי חום וסכנת בצורת, מצליחים להתמודד עם הנזקים הגדולים הנגרמים ליבולים. זאת הודות לרכישת פוליסת ביטוח המכסה את נזקי מזג האוויר הבלתי צפויים, הכוללים הוריקנים, גלי חום ובצורת. מתחילת השנה היתה רכישה גדולה של הפוליסות הללו.

גלי חום פקדו במהלך יולי את צרפת. הם גרמו לעליה חדה בטמפרטורות שהביאו לנזקי בצורת לחקלאים, הנאמדים בסכומים של מיליוני יורו. מסתבר שבתחילת השנה חקלאים רבים בצרפת רכשו פוליסות ביטוח המבטיחות כיסוי נזקי בצורת, כפי שדיווחה חברת הביטוח וביטוח המשנה הצרפתית Meteo Protect. החקלאים הנפגעים אינם צרכים להמתין זמן רב, ותשלומי הפיצויים כבר בוצעו בתחילת אוגוסט.

גל החום בצרפת. נזק רק ליבולים | צילום: Shutterstock

גם ענקי הביטוח יוזמים פוליסות ביטוח חדשות להתמודדות עם מזג האוויר הבלתי יציב. כך למשל, סוויס רי השיקה השנה פוליסת ביטוח חדשה עבור ייקבים, בפני שריפות פראיות. ואילו מיוניק רי מבטחת חוות סלולר כנגד ימים ללא שמש. גם חברת הביטוח הגדולה AXA השיקה בארה”ב פוליסה המבטחת מגרשי רכב כנגד סערות ברד. חטיבת האקלים של החברה משווקת פוליסות ביטוח לכיסוי נזקי סערות מזג אויר ב־40 מדינות.

בעקבות נפילת חברת ביטוח בבריטניה – אלפי בריטים לא יכולים למכור בתיהם

כ־25 אלף בריטים אינם מצליחים מזה כשנה למכור את בתיהם בהעדר הכיסוי הביטוחי הדרוש. רשויות הרגולציה הביטוחית לא התקדמו במציאת פתרון בשל נפילת חברת הביטוח הבינונית Alpha insurance. פוליסת הביטוח המכסה פגמים ועיכובים בבנייה של בתים נרכשת בדרך כלל על ידי היזמים.

בשל פשיטת הרגל של החברה והעברתה לניהול כונס נכסים, פוליסת הביטוח הוקפאה וכעת בעלי הבתים שרוצים למכור את נכסי הנדל”ן שבבעלותם אינם יכולים לעשות זאת.

הקונים אינם מוכנים להסתכן בקניית בתים ללא כיסוי ביטוחי לפגמים שעלולים להתגלות לאחר השלמת הבנייה. בינתיים, החלו בעלי הבתים להפעיל לחצים על רגולטור הביטוח הבריטי ועל כונס הנכסים הרשמי למציאת פתרון לבעיית הכיסוי הביטוחי לבתים האלה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email