כך זינק תחום כתבי השירות הבריאותיים בתקופת הקורונה

רבים מהמבוטחים בחרו בשנה האחרונה ליהנות משירותי ייעוץ רפואי בטלפון, בדיגיטל או ביקור בית. התוצאה – ב־2020 מספר הסוכנים שעובדים עם כתבי השירות של מדיקר יותר מהוכפל – מכ־100 סוכנים ב־2019 לכ־250 כיום
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן מקצועי בשיתוף מדיקר

"הקורונה הביאה אתה הרבה קושי אבל גם הזדמנויות, בעיקר בתחום כתבי השירות הבריאותיים. רבים מהמבוטחים העדיפו בתקופה זו את הייעוץ הטלפוני, הדיגיטלי, או רופא עד הבית, כדי להימנע מלהגיע לקופות החולים ובתי החולים, מחשש מהידבקות", מספר סו"ב שחר ישי, שותף בחברת MediCare (מדיקר), משווקת כתבי שירות בתחום הבריאות.

לדבריו, בשנה האחרונה חל גידול של 130%, יותר מהוכפל, במספר הסוכנים שעובדים עם החברה. ב־2019 עבדו כ־100 סוכנים עם מדיקר, כיום כ־250 ובשנה הקרובה הוא צופה 500 סוכנים בעבודה שוטפת עם מדיקר.

שחר ישי. צילום: תמר מלין

לחברה יש כיום כ־60 אלף לקוחות רשומים, וגם מספר זה עולה בהתמדה: "כתב השירות האמבולטורי שלנו מוביל בתחום; הוא מביא את הרפואה הפרטית לבית הלקוח. אנשים מעדיפים היום את הערך המוסף שנותן כתב השירות וגם בתקופת הקורונה – להימנע מהידבקות במרפאות", מסביר ישי, "גם כתב השירות 'רופא עד הבית' שהשקנו אחרי האמבולטורי, מאוד פופולרי, כי הוא מאפשר לקבל ייעוץ טלפוני, ביקור של רופא בבית/בעבודה 24/7. בניגוד לפוליסת בריאות, כתבי השירות שלנו לא מחייבים הצהרת בריאות של הלקוח, ואין החרגות".

עובדים רק עם סוכנים

מדיקר הוקמה ב־2017 בעקבות הרפורמה בביטוחי הבריאות אז הורדו כתבי השירות. הם עובדים רק באמצעות סוכני ביטוח.
"מדיקר הוקמה מתוך צורך. המדינה הזניחה ברפורמה אוכלוסיות כמו המבוגרים, בעיקר בני ה־65 פלוס, ואנשים חולים. שתי אוכלוסיות שקשה להן יותר לרכוש ביטוחי בריאות בשל הצורך בהצהרת בריאות מלאה. בצד הרפורמה גם הורידו את כתבי השירות במסגרת חוק ההסדרים", אומר ישי.

למה שסוכני הביטוח יעדיפו אתכם על חברות הביטוח?
"אנחנו רואים בסוכנים שותפים מלאים; בעקבות הקשר העמוק עם לשכת סוכני הביטוח, בנינו מודל של שותפות מלאה ולכן העמלה שאנחנו משלמים לסוכן על מכירת כתב שירות היא 50% מהפרמיה. זהו מודל שאין לו אח ורע בחברות הביטוח. אין לנו ערוץ הפצה ישיר – פועלים רק באמצעות סוכני ביטוח.

"החיסרון הגדול של חברות הביטוח בא לידי ביטוי בתביעות; כסוכן ביטוח תשלום התביעות הוא בראש מעייני. אנחנו מתחייבים לשלם תביעות בתוך 48 שעות, ובפועל משלמים בתוך 24 שעות. זה נושא חשוב לסוכני הביטוח, ולכן הם באים אלינו. אנחנו לא חברה גדולה כמו חברת ביטוח, אבל מספקים ערוץ הכנסה רווחי מאוד לסוכן".

מערכת און ליין

לדבריו, במדיקר הוקמה מערכת ייחודית הפועלת און־ליין, "שיודעת להפיק את כל צרכי הסוכן והמבוטח; הסוכן יכול להפיק אצלו במשרד את כתבי השירות שהלקוחות מבקשים; הוא יכול לבחור לעבוד מולנו, או שמדיקר תעבוד ישירות מול הלקוח שיפנה".

עוד הוא אומר כי "אחד מיתרונות המערכת הוא השקיפות של עמלות הסוכן; אם בחברות הביטוח נושא שקיפות העמלות הוא מסובך, אצלנו יכול הסוכן לקבל באמצעות המערכת המקוונת דו"ח עמלות מפורט".

מה אתם מציעים בכתב השירות האמבולטורי?
"מבחינה מקצועית, זהו כתב השירות הרחב ביותר שיש בשוק הביטוח עם תקרות הכיסוי הגבוהות ביותר, וללא החרגות – אם זה חוו"ד של רופאים מובילים, פינוי באמבולנס, בדיקות אבחנתיות כולל לסרטן, אבחונים דידקטיים, מעבדות שינה ועוד. כל בדיקה אבחנתית שקיימת היום בשוק מכוסה בכתב השירות של מדיקר.
יש פה אמירה – אנחנו, סוכני הביטוח, אנשי מקצוע וגם אנחנו יכולים לייצר מוצרי שירות ולהעביר את הכוח אלינו, בלי להיות תלויים רק בחברות הביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email