כך תעבדו מהבית בדרך הבטוחה ביותר

המדריך המלא שיסייע לכם להגן על עצמכם ולהפחית סיכוני סייבר בזמן העבודה מהבית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המרכיב החשוב ביותר של אבטחה אפקטיבית בזמן של שינוי הוא להבין שבעוד שאתה יכול לעשות כל דבר, אתה לא יכול לעשות הכל. תפקיד האבטחה אינו לבטל את כל הסיכונים, מכיוון שכל האיומים אינם מסוכנים או סבירים באותה מידה, וכולם לא ינצלו בבת אחת. ישנם כמה צעדים פשוטים שתוכלו לנקוט כדי להגן על עצמכם תוך כדי עבודה מהבית ויסייעו להפחתת הסיכונים.

1. שימוש בסיסמאות חזקות: סיסמאות צריכות להיות ייחודיות לכל חשבון והן צריכות להיות מורכבות ממחרוזת ארוכה של אותיות גדולות וקטנות, מספרים ותווים מיוחדים.

2. הגדרת אימות דושלבי: בדרך כלל לא מספיק להחזיק בסיסמה חזקה, למשל, אם אישורי האישורים שלך הודלפו בהפרת נתונים. אימות שני גורמים (2FA) ואימות דושלבי (2SV) כרוכים בצעד נוסף שיעניק שכבת הגנה נוספת לחשבונות שלך.

עשו את המקסימום שניתן כדי להפחית סיכונים | צילום: fotolia

השלב הנוסף יכול להיות אישור בדוא"ל או בהודעת טקסט, שיטה ביומטרית כמו זיהוי פנים או סריקת טביעות אצבע, או משהו פיזי, כגון USB.

3. שימוש בVPN: מצפין את כל התעבורה באינטרנט כך שהיא לא תהיה קריאה לכל מי שמיירט אותה. זה מרחיק את זה מעיניהם המסקרנות של חטטנים, כולל ספק שירותי האינטרנט שלך, סוכנויות ממשלתיות או האקרים. שימו לב ששימוש בVPN יכול להאט את מהירות האינטרנט.

4. הגדרת חומת אש FireWall: חומות אש פועלות כהגנה על קו כדי למנוע איומים הנכנסים למערכת. הם יוצרים מחסום בין המכשיר לאינטרנט על ידי סגירת יציאות לתקשורת. זה יכול לעזור במניעת כניסה של תוכניות זדוניות ועלול להפסיק דליפת נתונים מהמכשיר.

5. שימוש בתוכנת אנטיוירוס: למרות שחומת אש יכולה לעזור, זה בלתי נמנע שאיומים מסוימים יחדרו אותה. תוכנת אנטיוירוס טובה יכולה לשמש כקו ההגנה נוסף על ידי איתור וחסימה של תוכנות זדוניות ידועות.

גם אם תוכנות זדוניות אכן מצליחות למצוא את דרכן למכשיר שלך, אנטיוירוס עשוי להיות מסוגל לזהות ובמקרים מסוימים להסיר אותן.

6. ביטוח הנתב הביתי: שינוי סיסמת הנתב שלכם הוא צעד ראשון טוב, אך יש פעולות אחרות שניתן לבצע. לדוגמה, ודאו כי עדכוני קושחה מותקנים כך שניתן יהיה לתקן פגיעויות אבטחה. יש להגדיר את ההצפנה לWPA2 או WPA3. הגבילו תנועה נכנסת ויוצאת, השתמשו ברמת ההצפנה הגבוהה ביותר שקיימת וכבו את WPS.

7. התקנת עדכונים באופן קבוע: עדכונים לתוכנת מכשירים ויישומים אחרים עשויים להקשות על העבודה, אבל הם באמת חשובים. עדכונים כוללים לעיתים קרובות תיקונים לפגיעויות אבטחה שנחשפו מאז שוחררה הגרסה האחרונה של התוכנה.

8. גיבוי נתונים: ניתן לאבד נתונים במספר דרכים, כולל טעות אנוש, נזק פיזי לחומרה או התקפת סייבר. תוכנת Ransomware וסוגים אחרים של תוכנות זדוניות יכולים למחוק מערכות שלמות מבלי שיהיה לכם סיכוי לאתר אותה. ברור שיש הרבה סיבות לשמור על גיבוי הנתונים שלכם.

9. הזהרו מכתבי דיוג ואתרים: דואל דיוג (Phishing), כמו גם הודעות קוליות (Vishing) והודעות טקסט (Smishing) משמשות על ידי פושעי הסייבר לפריצה למקורות מידע מידע במטרה להשיג פרטים אישים ורגישים על לקוחותיכם.

10. שימוש בתקשורת מוצפנת: יש זמנים שבהם אתם צריכים לתקשר עם עובדים אחרים, וזה מקובל שדוא"ל זה יכלול מידע רגיש. שירותי העברת הודעות מיינסטרים רבים מגיעים עם קידוד מקצה לקצה כברירת מחדל או כאופציה.

11. נעילת המחשב: אם אתם צריכים לעבוד במרחב ציבורי, או אם אתם גרים עם אנשים שאתם לא יכולים לשתף במידע על העבודה, חשוב לשמור על המחשב מאובטח. נעילת הסיסמה של המחשב בדרך כלל תצפין את תוכנו.

12. פוליסת ביטוחי סייבר: ביטוח סייבר הוא מוצר שנועד לסייע לעסקים להתגונן מפני ההשפעות ההרסניות של פשעי סייבר כמו תוכנות זדוניות, תוכנות Ransomware, התקפות מניעה מהשירות (DDoS), או כל שיטה אחרת המשמשת לפגיעה ברשת ונתונים רגישים.

הכותב הוא חבר ועדת טכנולוגיה בלשכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email