כלל ביטוח היא הזוכה בסקר שביעות רצון בתחום הפנסיוני

הפניקס היא החברה הפוגעת ביותר בסוכניה באמצעות שיווק ישיר בתחום הפנסיוני
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כלל ביטוח קיבלה את הציון הגבוה ביותר 7.7 בסקר שביעות הרצון של סוכנים חברי לשכה, משירות החברות בתחום הפנסיוני. הראל נמצאת במקום השני, עם ציון כולל של 7.5, מנורה אכזבה השנה את הסוכנים הפנסיוניים והגיעה למקום החמישי עם ציון של 6.8 ובמקום האחרון אלטשולר שחם.

הסקר נערך במהלך חודש אוקטובר 2021. בסקר שבוצע בידי מכון שריד השתתפו 741 סוכנים חברי לשכה. את הסקר יזמה וארגנה הוועדה לביטוח פנסיוני בלשכה, בראשות סו"ב אייל פז.

אחת השאלות בסקר התמקדה בפגיעת חברות בסוכנים בעיקר באמצעות שיווק ישיר; הפניקס מובילה במקום הראשון והלא מחמיא – 55.3% מהסוכנים דרגו אותה כפוגעת ביותר. איילון היא החברה הכי מתחשבת בסוכניה.

המסלקה יקרה

הסקר התייחס גם לשביעות הרצון של הסוכנים הפנסיוניים מהמסלקה הפנסיונית – כ-80% מהסוכנים מרוצים מהמסלקה ברמה בינונית וגבוהה. עם זאת, 57.7% מהסוכנים סבורים שיש להקטין את עלויות השירותים שמציעה המסלקה, ו-38.2% חושבים שיש לשפר את איכות ושלמות המידע שהיא מספקת.

סו"ב אייל פז. צילום: סטודיו 18, רוני פרל

סו"ב אייל פז, יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני בלשכה, בתגובה על ממצאי הסקר: "אין ספק שבמוקד העניינים שנחשפו בסקר שביעות הרצון נמצאת פעילות השיווק הישיר של חברות הביטוח. זו הבעיה המרכזית שמטרידה את הסוכנים בימים אלה והיא משליכה גם על מדדי שירות אחרים המופיעים בסקר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email