כלל ביטוח מצמצמת הפעילות הישירה ותרחיב הפעילות מול הסוכנים

בלשכת סוכני ביטוח הביעו שביעות רצון מהמהלך של כלל להרחבת פעילותה מול סוכני הביטוח ולהקטנת המכירות הישירות; זהו הישג של הלשכה ממפגשים שערכה עם ראשי החברה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כלל ביטוח יוצאת בתכנית התייעלות, שעל פי פרסומים יצומצמו במסגרתה כ־200 תקנים בחברה (כ־5% מהמשרות בכלל ביטוח). אין כוונה לפטר עובדים אלא לא לאייש מחדש משרות של עובדים שעזבו. נודע, כי במסגרת הקיצוצים מדובר על עשרות מוקדנים ואנשי מכירות שטח של תאגיד העזר של החברה לשיווק ישיר "הכלל הראשון".

בשיחה עם "ביטוח ופיננסים" מסביר שלומי תמן, משנה למנכ"ל כלל ביטוח וראש מערך העסקים בחטיבת לקוחות והפצה, כי אין החלטה על מספר התקנים שיקוצץ, וכי הכוונה העקרונית היא שלא לקלוט עובדים חדשים: "ההחלטה על הצמצומים אינה הרמטית, ויהיו משרות מרכזיות שכן יחייבו איוש מחדש".

שלומי תמן | צילום: כלל

בהתייחסו לאפשרות שרוב הקיצוצים הם בתחום המכירות הישירות של כלל, אמר תמן: "יש לנו כוונה להתרחב ולצמוח בעבודה מול סוכני הביטוח ולשפר את השירות להם ולמבוטחיהם. אנחנו מבינים שלא תמיד המחיר קובע, אלא השירות. כל חיי גייסתי סוכנים לא על רקע עמלה ותעריף ביטוח, אלא על השירות שלהם והמוצר. האני מאמין שלי הוא שמה שיביא עסקים לחברה זה לא עוד אחוז או שניים בעמלה, או המחיר לעסק, אלא השירות. אני תמיד אומר לחתמים שלי, הן העסקיים והן בביטוחי פרט – מי שייתן מענה ראשון לסוכן, יסגור מולו את העסקה. גם אם תיתן את המחיר הכי זול, אבל תעשה את זה לאחר שבוע – פספסת, כי הסוכן יסגור עסקה מול החברה שתיתן לו את ההצעה הכי מהירה. הוא לא יחכה שבוע למחיר הזול יותר. מהירות התגובה לפניות של סוכנים להצעות מחיר היא קריטית וזה חלק מהשירות שאנחנו רוצים להבטיח לסוכנים".

איזה יעדים אתם מכוונים לסוכני הביטוח שלכם בשנה זו?
"יעד מרכזי של כלל ביטוח לשנת 2019 הוא כניסה מאסיבית לתחום הפיננסים. לטובת נושא זה, אנחנו מקימים קולג' פיננסי בחברה להכשרת כ־160 סוכני ביטוח בתחום הפיננסים, בשישה מפגשים אינטנסיביים של ימי לימוד שלמים, ובמידת הצורך נקיים השתלמות נוספת. הסוכן, בסופו של דבר, כשהוא מגיע ללקוח ומדבר איתו על מוצרים פיננסיים, צריך להבין על מה הוא מדבר, אחרת הוא לא יוכל למכור. אני לא מצפה שהסוכן ייצא יועץ השקעות מומחה מהקולג' הפיננסי של כלל, אבל אני כן מצפה שהוא יידע על מה הוא מדבר עם הלקוח".

על איזה מוצרים מדובר?
"מדובר בעיקר על פוליסת החיסכון הפיננסי; סוכן יכול לראות, גם באמצעות המסלקה, שללקוח יש כסף פנוי, ובמקום שהוא ישכב בהר הכסף ולקבל ריבית 0%, הוא יכול להעביר את הכסף לפוליסה הזאת וליהנות מריבית לא רעה. היתרון של הפוליסה הוא בכך שהלקוח יכול להעביר את הכסף ממסלול למסלול מבלי לשלם מס רווחי הון על יציאה מהמסלול. הפוליסה מתמקדת בהשקעות במוצרים סולידיים של שוק ההון. היא משקיעה בכמה מסלולים, ויש גם מסלול כשר לציבור הדתי. הפוליסה משקיעה באג"ח שקלי, באג"ח מניות ועוד. הפוליסה היא מתחרה טובה של קרנות הנאמנות של הבנקים. אנחנו לא באים להתחרות בבנקים, אבל מדובר בכלי פיננסי נוסף וטוב בלי לשלם מס רווחי הון. "אני קורא לסוכנינו להתחיל להיכנס לתחום הפיננסים – זוהי רגל חשובה לצמיחת העסק שלהם", סיכם תמן.

בלשכת סוכני ביטוח קיבלו בסיפוק את כוונת כלל ביטוח להרחיב את הפעילות מול סוכני הביטוח ולהקטין את המכירות הישירות ורואים בכך הישג של הלשכה שהעלתה נושא זה במפגשים עם ראשי החברה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email