כלל ביטוח משקיעה כ-80 מיליון דולר בחברה לאנרגיה מתחדשת בארה"ב

החברה השקיעה עד כה מעל ל-2 מיליארד ש"ח באנרגיה ירוקה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כלל ביטוח ופיננסים מעמיקה את השקעתה באנרגיה מתחדשת ותשקיע כ-80 מיליון דולר בחברה ליזום פרויקטי אנרגיה מתחדשת בארה"ב. מדובר בעסקה לרכישת רוב המניות בחברת Apex, יזמית מובילה בתחום האנרגיות המתחדשות בארה"ב, שהקימה עד היום פרויקטים בתחום אנרגיות מתחדשות בסך מצטבר של כ-9 מיליארד דולר.

העסקה תתבצע בשותפות עם קרן ACIP, המתמחה בהשקעות בתחום אנרגיות מתחדשות ונמצאת תחת ניהולה של Ares management, קרן בינלאומית הפועלת בסקטורים שונים במדינות רבות בעולם, ומנהלת נכסים בשווי של כ-260 מיליארד דולר. העסקה צפויה להסגר עד תום השנה.

אנרגיה מתחדשת
אנרגיה מתחדשת. תחום שנמצא בזינוק בעשור האחרון. צילום: shutterstock

לצד כלל וקרן ACIP ישקיעו קונסורציום של משקיעים נוספים מרחבי העולם, הכוללים גם יצרני אנרגיה פרטיים, קרנות פנסיה, גופים פיננסים וכן גופים נוספים הנמצאים תחת ניהולה של Ares.

השקעה זו מצטרפת לפורטפוליו מכובד של השקעות אקוויטי וחוב בתחום האנרגיות המתחדשות בשווי מצרפי של למעלה מ-2 מיליארד ש"ח שאותן ביצעה כלל ביטוח ופיננסים. מלבד השקעות בפרויקטים ספציפיים כלל השקיעה במספר פלטפורמות אשר עתידות להקים פרויקטים רבים בתחום זה. בין הפלטפורמות בארה"ב, ניתן למנות את ההשקעה של כלל לצד OPC בחברת CPV, חברה בעלת צבר פרויקטים משמעותי וצומח בתחום המתחדשות.

תשואות אטרקטיביות

בנוסף, ממש לאחרונה, השקיעה כלל בחברת Generate לצד קרן Harbert, המתמחה בפרויקטי אנרגיות מתחדשות בקנה מידה קטן/בינוני, עם יכולת מוכחת של ניהול והקמת פרויקטים בסך של כ-2 מיליארד דולר ועם צבר פרויקטים משמעותי וצומח.

בשנתיים האחרונות, כלל ביטוח ופיננסים השקיעה בעולם בפרויקט סולארי בספרד, בפלטפורמה ליצור חשמל מפסולת אורגנית ובחוות רוח בבריטניה. בארץ משקיעה החברה כבר מזה שנים, בשוק האנרגיות המתחדשות בחוב ובהון, ומממנת פרויקטים סולאריים רבים לחברות גדולות ומשמעותיות בתחום, כגון: אנלייט, EDF ומשקי הקיבוצים.

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים, ציין: "עסקה זו מהווה המשך ישיר של אסטרטגיית ההשקעה שלנו לטווח ארוך בתשתיות בכלל, ובאנרגיה ירוקה בפרט, ובפרויקטים התואמים את האסטרטגיה של כלל ביטוח ופיננסים להשקעה בנכסים המניבים תשואה שוטפת ויציבה לאורך זמן. השקעה זו מצטרפת להשקעות נוספות של החברה שבוצעו לאחרונה בתחום התשתיות והאנרגיה בארץ ובעולם – עד כה השקיעה החברה סכום כולל של כ-2 מיליארד ש"ח באנרגיה ירוקה.

"אנו שמחים על ההזדמנות לחבור לשותפים בינלאומיים חזקים כמו ARES, אשר הוכיחה יכולות ביצוע מרשימות, ומאמינים כי תחת מבנה הבעלות החדש והיעדים האגרסיביים להגדלת ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת, העסקה עתידה להניב תשואות אטרקטיביות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email