כלל ביטוח רוכשת עם 'אלייד נדל"ן' מגרש בתל אביב

במגרש, ששטחו 4.5 דונם, פעל במשך שנים בית דפוס בבעלות משפחת מוזס; החברה שותפה במגדל משרדים בן 34 קומות שיוקם במקום
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כלל ביטוח מאמינה בנדל"ן המשרדי בתל אביב. לאחר שדיווחה בשבוע שעבר על רכישת ארבע קומות במגדלי הארבעה תמורת 129 מיליון שקל, דיווחה החברה כי חתמה על עסקת נדל"ן נוספת במסגרתה היא מצטרפת לחברת אלייד נדל"ן, לרכישת המגרש שבו עמד במשך שנים בית גרפוליט ברחוב הגר"א 15 בתל אביב, וזאת בהשקעה של כ-150 מיליון שקל. על מגרש זה, ששטחו כ-4.5 דונם, פעל במשך שנים בית הדפוס של עודד מוזס – נצר למשפחת מוזס. במגרש עתידה להקים אלייד שני מגדלים – האחד למגורים והשני לתעסוקה, בגובה של עד 34 קומות.

יצוין, כי כלל ביטוח ופיננסים מצטרפת לאלייד נדל"ן להקמת מגדל התעסוקה בלבד, בו יחזיקו אלייד וכלל בשותפות בזכויות שוות. מגדל התעסוקה כולל זכויות בנייה לכ-28 אלף מ"ר למשרדים ותעסוקה וכ-900 מ"ר למסחר. הפרויקט ינוהל ויוקם על ידי אלייד נדל"ן. יובהר, כי הזכויות למגדל המגורים נותרות במלואן בבעלות אלייד נדל"ן.

יוסי דורי. צילום: סיון פרג'

פוטנציאל תשואה גבוה

יוסי דורי, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים מסר: "אנו שמחים ומברכים על השותפות עם אלייד נדל"ן בעסקה משמעותית זו. מדובר בעסקת נדל"ן נוספת באזור שוקק פעילות ומסחר, בטבורה של העיר תל אביב שישמש כאזור עסקים ומגורים גם יחד. אסטרטגיית ההשקעה של הקבוצה מתמקדת, בין היתר, בצבירה ורכישה של נכסים תזרימיים ואיכותיים, ואנו צופים כי הצטרפותנו לעסקת רכישת נדל"ן זה, בעל פוטנציאל תשואה גבוה, תניב תשואה מותאמת סיכון בתיקי העמיתים והנוסטרו".

במסגרת תכנית בניין עיר חדשה שמקדמת עיריית תל אביב, המתחם ייקרא מתחם "בני ברק" כחלק ממתחם "הגר"א-הרכבת", הנמצא בקרבת דרך מנחם בגין, ובמפגש הרחובות בני ברק, הרכבת, הגר"א וסלומון. במתחם כולו מתוכננים חמישה מבנים בשימוש של מגורים, מסחר, תעסוקה ושימושים ציבוריים.

העסקה הנוכחית מצטרפת לשורת עסקאות נדל"ן נוספות שביצעה קבוצת כלל בתקופה האחרונה, ביניהן רכישת מבנה תעשייתי מידי קרן פורטיסימו, המשמש את חברת טוטנאוור באזור התעשייה הרטוב (עסקת Sale & Leaseback), השקעה במתחם כורזין בגבעתיים בסך של 350 מיליון שקל בפרויקט מגורים, משרדים ומסחר. בפרויקט זה שותפות גם צמח המרמן ואורוקום אסטרטגיות.

כלל ביטוח ופיננסים יוצגה בעסקה על ידי עורכי הדין ענת מולכו, יונתן טיסונה ומייקי יבין ממשרד עורכי הדין עמית פולק מטלון. את אלייד נדל"ן ייצגו בעסקה עורכי הדין אוהד זלבסקי, אלעד כהן ומורן ברוך ממשרד עורכי הדין זלבסקי ושות'.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email