כלל במקום הראשון, הפניקס – הפוגעת ביותר בסוכנים

רוזנפלד: "סוכני הביטוח חיים את השטח ומשרתים את הלקוחות. הסקר הזה נותן תמונת מצב שערכה לציבור – לא יסולא בפז" • וגם: שומרה במקום הראשון בין החברות הבינוניות והקטנות; איילון ראשונה בתעריפים לסוכנים; הראל ראשונה בממשק הסלולרי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כלל היא חברת הביטוח שסוכני הביטוח הכי שבעי רצון לעבוד איתה. החברה קיבלה את הציון הגבוה ביותר בקרב 6 חברות הביטוח הגדולות בישראל. כלל גברה על הראל, הפניקס, איילון, מגדל ומנורה וזכתה לציון של 7.59. כך עולה מסקר שביעות הרצון של סוכני הביטוח, שנחשף לרגל כנס אלמנטר 2019. נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, התייחס לסקר ואמר: "סוכני הביטוח חיים את השטח ומשרתים את הלקוחות. הסקר הזה נותן תמונת מצב שערכה לציבור – לא יסולא בפז. מאות רבות של סוכני ביטוח ניאותו להשתתף ולהביע את דעתם ולדרג. אני מבקש להודות לסוכנות ולסוכנים שהקדישו מזמנם ותרמו לנו מחוכמת ההמונים"

הפניקס במקום האחרון

הסקר בחן גם את עניין ההימנעות מלעבוד עם חברת ביטוח מסוימת. לציון הגרוע ביותר זכתה חברת הפניקס, כאשר 22% ממשיבי הסקר ממליצים להימנע מלעבוד עם החברה. השיעור הנמוך ביותר שייך לחברת הראל – רק 7% מהסוכנים ממליצים שלא לעבוד איתה, בקרב החברות הגדולות. בחברות הביטוח הבינוניות והקטנות – 23% מהסוכנים ממליצים שלא לעבוד עם חברת ביטוח חקלאי ורק 5% ממליצים שלא לעבוד עם חברת שירביט.

סקר שביעות רצון באדיבות מכון המחקר שריד

הסקר שערכה הלשכה בוצע באמצעות מכון המחקר שריד. בקרב 5 החברות הקטנות והבינוניות נמצאת שומרה במקום הראשון עם ציון של 7.54. הסקר בוצע בחודש אוקטובר האחרון, השתתפו בו 706 סוכני ביטוח שהם חברי לשכה והוא בחן סוגיות נרחבות מעולמם של סוכני הביטוח, חלקן רגישות מאוד מבחינת הסוכנים. בבחינת התעריפים הגיעה איילון למקום הראשון עם ציון של 7.48. במקום הראשון בין החברות הבינוניות והקטנות נמצאת שירביט במקום הראשון עם ציון של 8.06 בקרב הסוכנים שנדגמו בסקר.

בנושא הגמישות בתחום החיתום נמצאת איילון במקום הראשון בקרב החברות הגדולות עם ציון של 7.27. שירביט עם ציון של 8.21 בין הקטנות והבינוניות. בנושא הטיפול בתביעות, חברת כלל ביטוח במקום הראשון עם ציון של 7.61 בקרב הסוכנים, שומרה במקום הראשון בין הבינוניות והקטנות עם ציון של 7.93. ובאשר לשאלת ההוגנות בהחלטות בנושא תשלום תביעות נמצאת כלל ביטוח במקום הראשון עם ציון של 7.71 בקרב הסוכנים ושומרה עם ציון של 7.91 בין החברות הקטנות והבינוניות. בסוגיית תשלום לפנים משורת הדין נמצאות כלל ביטוח עם ציון 6.86 ושירביט עם 7.34 בשתי הקטגוריות המדוברות.

מקצועיות וזמינות

כלל ביטוח מובילה גם ברמת המקצועיות של העובדים עם ציון של 7.86 בין החברות הגדלות ושירביט עם ציון של 8.43 בקטנות והבינוניות. ברמת הזמינות וקלות השגה של העובדים נמצאת כלל במקום הראשון עם ציון של 7.88 ושירביט עם ציון של 8.37.

הסקר בחן גם את עניין שקיפות חישוב העמלות בחברה, בו זכתה כלל במקום הראשון עם ציון של 7.13 ושירביט עם ציון של 7.79 בין הבינוניות והקטנות. בעניין נוחות העבודה בפורטל של חברת הביטוח שוב זכתה כלל בציון של 8.12 ושירביט במקום הראשון בקטגוריה של הבינויות והקטנות עם ציון של 7.94. בנושא הממשק הסלולרי של חברת הביטוח, הראל זכתה בציון של 6.96 שהוא הגבוה בין החברות הגדולות ושירביט בציון 7.09 שהוא הגבוה בין הבינוניות והקטנות. בסוגיית התמיכה הטכנית הגיעה כלל למקום הראשון בין הגדולות עם ציון של 8.3 ואילו שומרה לציון של 8.41 בקטגוריה השנייה של גודל החברות. איילון הגיעה לציון הגבוה בין הגדולות עם 7.65 בנושא של פתרונות לכיסויים בתחום העסקי ושירביט לציון של 7.32 בין הבינוניות והקטנות.

סוגייה אחרת, רגישה יותר מבחינת הסוכנים, בחנה: באיזו מידה החברה פוגעת בך בפעילותה הישירה בביטוח אלמנטרי? חברת הפניקס זכתה לציון הגבוה – 7.37 ובין הקטנות והבינוניות – חברת שירביט עם 6.32. שאלה אחרת, גם היא רגישה מבחינת הסוכנים היתה: באיזו מידה אתה נפגע בגלל הורדת שיעור עמלתך בגין הנחה ללקוח? במקום הראשון היתה חברת איילון בין הגדולות עם ציון של 6.91 ובין הבינוניות והקטנות – הכשרה ביטוח עם ציון של 6.7.

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים: "תוצאות הסקר משקפות עבודה מקצועית, מאומצת ויסודית שאנו עושים בחברה, מתוך רצון אמיתי להעניק לסוכנינו את השירות הטוב ביותר בענף, כדי שהם יוכלו להמשיך ולהעניק את השירות האיכותי והמקצועי ביותר ללקוחותיהם. כפי שאמרנו לא פעם, סוכני הביטוח מהווים את חוד החנית של החברה, ואנו גאים על מערכת היחסים ארוכת השנים שבנינו עמם, המושתתת על מחויבות, הוגנות ואמון הדדי. אני מבקש להודות לסוכנינו על ההוקרה ולהנהלת כלל ועובדיה, על המובילות ועל המחויבות הגדולה להצלחת החברה".

שלומי נחום, מנכ"ל שירביט: "זו תוצאה של עבודה יסודית ומאומצת שעשינו בחברה בעשרת חודשים האחרונים. תודה למי שרץ כדי לשרת אתכם הסוכנים ואני מקווה שבפעם הבאה נהיה במקום הראשון".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email