כלל ואיילון יפסיקו לשלול אוטומטית מכירת פוליסות חובה מסוכני החברה הערבית

החברות הסכימו לבקשת נשיא הלשכה לנהוג בשקיפות מול הסוכנים וללוות אותם לטובת שיפור תוצאותיהם. סו"ב רים שוקחה: "הלשכה תעקוב מקרוב אחר הנושא ותמשיך בקיום פגישות עם חברות נוספות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ביוזמת סגנית נשיא הלשכה, סו"ב רים שוקחה, התקיימו בשבוע האחרון שתי פגישות עם מנכ"לי חברות ביטוח והמשנים להם, לשם בחינת מכתבי הפסקות העבודה שסוכני ביטוח מהחברה הערבית מקבלים מהחברות.

הפגישה הראשונה התקיימה בכלל ביטוח, עם מנכ"ל החברה יורם נווה, ועם שלומי תמן משנה למנכ"ל; הפגישה השנייה התקיימה באיילון ביטוח עם המנכ"ל שרון רייך ומנהל חטיבת המכירות דורון שבתאי.

סו"ב רים שוקחה. צילום: גיא קרן

מטעם הלשכה נכחו הנשיא סו"ב שלמה אייזיק, סגניתו סו"ב רים שוקחה, סו"ב שי שדה יו"ר הוועדה לביטוח כללי, סו"ב עאדל מחאגנה יו"ר ועדת ההיגוי לסוכני החברה הערבית בלשכה וסו"ב עלי טריף חבר הוועדה.

בפגישות הדגיש נשיא הלשכה אייזיק בפני ראשי החברות כי לא ירים ידיים עד שחברות הביטוח ינהגו בשקיפות מלאה מול הסוכנים ובהצגת התוצאות העסקיות וליווי הסוכן לשיפור תוצאותיו.

שיתוף פעולה הדדי

סגנית הנשיא הציגה כמה דוגמאות לאי שיתוף סוכנים בתוצאות העסקיות שלהם והנחתת הפסקות עבודה באופן פתאומי, כמו גם הטלת קשיים רבים בעבודה השוטפת של הסוכן. היא הדגישה את חשיבות שיתוף הפעולה בין כל הצדדים עם דגש על תמהיל תיק מגוון לסוכני הביטוח בחברה הערבית.

עאדל מחאגנה. צילום: באדיבות המצולם

יו"ר ועדת ההיגוי עאדל מחאגנה וסוכן הביטוח עלי טריף הסבירו שסוכן הביטוח הוא הקורבן, פרנסתו נפגעת בצורה קשה, כאשר הסיבה לתביעות ונזקים לגוף נובעת מתשתית לקויה ונסיעות ארוכות. מחאגנה הוסיף שעל חברות הביטוח לדאוג לבניית פטנט לאיתור לקוחות עתירי תביעות בחובה וחסימתם, לא אמורים לחסום את הסוכן.

חיתום ללקוח ולא לסוכן

אם יאפשרו ללקוחות עתירי תביעות להיות מבוטחים דרך סוכנים נוספים, הנענש היחידי לצערי יהיה סוכן הביטוח שעבודתו הופסקה. הסיסמה שלנו: חסימת הלקוח עתיר התביעות ולא הסוכן.

מנכ"לי החברות הביעו את הסכמתם והתחייבותם לשיתוף הסוכנים בתוצאות אמת, ושלא יוציאו מכתבים במעמד צד אחד בלבד. זאת בנוסף לניהול שיחות עם הסוכנים בעניין.

עלי טריף. צילום: באדיבות המצולם

סו"ב שוקחה מסרה כי "הלשכה תעקוב מקרוב אחר הנושא ותמשיך בקיום פגישות נוספות עם החברות וכל גורם רלוונטי אחר, ותהיה קשובה לסוכנים כתמיד".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email