"כלל והפניקס מעבירות התביעות אחת לשנייה ומתנערות מאחריות"

כך לדברי הממונה על שוק ההון שאף חייב השבוע את החברות לקיים הליך בוררות בנוגע למבוטחי הסיעוד של קופת חולים מכבי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ד״ר משה ברקת, הורה לחברות הביטוח כלל והפניקס לקיים הליך בוררות חובה, על מנת להסדיר באופן מהיר יעיל והוגן את התביעות של מבוטחי קופת חולים מכבי שעברו, בעקבות הליך מכרזי, מחברת כלל להפניקס בינואר 2019.

פניות ונתונים שהתקבלו ברשות מלמדים כי מבוטחי מכבי נתקלו בקשיים רבים בהלי  יישוב התביעות. שתי החברות דוחות את התביעות, או מעבירות את התביעות ביניהן כשכל חברה טוענת כי החברה האחרת היא האחראית לתשלום התביעות.

הליך בוררות חובה | צילום: fotolia

מי נושא באחריות?

לאחר שניסיונות קופת חולים מכבי לקדם הליך בוררות ולהביא לפתרון ראוי עבור מבוטחיה לא צלחו, הורה הממונה לחברות הביטוח למנות בורר בלתי תלוי שיקבע על ידי קופ"ח מכבי, שהינה בעלת הפוליסה, שיכריע בתביעות המבוטחים ויקבע איזו חברה נושאת באחריות וזאת במטרה להבטיח שהמבוטחים יקבלו את הפיצוי המגיע להם בהקדם האפשרי.

הרשות הורתה לחברות לקבל החלטה מהירה ביחס לתביעות הפתוחות אצלן, וכן להכריע במחלוקות ביניהן, באמצעות בורר, על מנת להבטיח כי המבוטחים יקבלו את הפיצוי המגיע להם במהירות וללא דיחוי.

ברקת: ״אנו ממשיכים לפעול על מנת להבטיח יישוב תביעות מהיר יעיל והוגן, ובפרט בביטוח הסיעודי. לא נסכים כי מחלוקת בין שתי חברות תתקיים על חשבון המבוטחים ואנו נעמוד על כך שהתביעות הקיימות יטופלו בצורה הוגנת ומהירה״.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email