כלל מסרבת לשלם את ביטוח החיים של מוטי זיסר המנוח

הפוליסה על סך חמישה מיליון שקל משועבדת לבנק איגוד שתובע סכום זה מכלל ביטוח; כלל טוענת כי הפרמיה לא שולמה ולכן הפוליסה בוטלה וכי נשלחה על כך התרעה לבנק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בנק איגוד תובע מכלל ביטוח 5.2 מיליון שקל בטענה שהחברה מסרבת לשלם את פוליסת ביטוח החיים של איש העסקים מוטי זיסר ז"ל, ששועבדה לבנק. זיסר נפטר ביוני 2016 , לאחר שנקלע לחובות כבדים.

על פי כתב התביעה, שהוגשה ביום ג' השבוע לבית המשפט המחוזי מרכז, בנק איגוד העניק לזיסר שתי הלוואות משכנתה – האחת על סך חמישה מיליון שקל והשנייה על סך 23 מיליון שקל. לטענת איגוד, רכש זיסר מכלל ביטוח ב־2012 , במסגרת ההלוואות הללו, פוליסת ביטוח חיים על סך חמישה מיליון שקל והבנק נקבע כמוטב בלתי חוזר.

מוטי זיסר | צילום: פביאן קולדרוף

לטענת הבנק, בספטמבר 2014, לאחר שלא שולמו החזרי ההלוואות לבנק כסדרן, הועמדו ההלוואות לפירעון מיידי על ידי בנק איגוד. לאחר התראות על פי דין, מונה כונס נכסים מטעם הבנק לצורך מימוש בטוחות המקרקעין (שתי יחידות במגדלי המרינה בהרצליה) שהועמדו לטובת ההלוואות.

לאחר מימוש בטוחת המקרקעין פנה הכונס אל כלל כדי לממש את הפוליסה על שמו של זיסר. כלל טענה בתשובתה כי זיסר לא שילם את הפרמיה מאז יוני 2015 ולכן ביטלה את הפוליסה.

ביטול שלא כדין

על פי התביעה, שהגיש הבנק באמצעות עו"ד מאיר לפלר ויהונתן גלנטי, טוענת כלל כי העבירה לבנק מכתב בדצמבר 2015, המתריע על ביטול הפוליסה. לטענת איגוד, הוא לא קיבל מכתב זה. על פי כתב התביעה, כלל ביטלה את הפוליסה שלא כדין ומבלי שניתנה לו האפשרות – כמוטב בה – לשלם בעצמו את הפרמיות. עוד נטען בכתב התביעה, כי התנהלותה של כלל הייתה רשלנית, מבלי שנבדק אם המכתב התקבל בבנק, ועל אף היותו מוטב בלתי חוזר בפוליסה, וכי היא מהווה הפרה של חוק חוזה הביטוח וכי גרמה לו נזק של מיליוני שקלים.

לטענת איגוד, ביטול הפוליסה נעשה בצורה רשלנית, וכי הבנק, למרות היותו מוטב בלתי חוזר בפוליסה, לא ידע בשוב שלב כי זיסר חדל מלשלם את תשלומי הפרמיה. טרם הוגש כתב הגנה מטעם כלל ביטוח.

מכלל ביטוח ופיננסים נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם התקבל בחברתנו, לכשיתקבל נגיב בערכאות המתאימות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email