“כל אדם חייב שיהיה לו ביטוח פרטי”

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע - סו”ב שלומי שמחוני, סוכן עצמאי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 42
מצב משפחתי: נשוי + 3 .
רישיון: ביטוח חיים ופנסיוני, בימים הקרובים צפוי לקבל רישיון אלמנטרי.
ותק: שנתיים וחצי

שמחוני | צילום: באדיבות המצולם

למה בחרת להיות סוכן ביטוח?
“אני בענף הביטוח כ־ 18 שנה, במסגרת עבודתי עסקתי במגוון רחב של תפקידים. טיפלתי בנושאים רבים ומגוונים כגון טיפול בתביעות, מתן טיפולים מיוחדים בארץ ובחו”ל, ניתוחים בארץ ובחו”ל, אישור לטיפול בתרופות מצילות חיים שאינן כלולות בסל הבריאות, והכל תוך כדי מתן עזרה ללקוחות, מענה לכל בקשה, פניה או תביעה, הבנתי את החשיבות והצורך לביטוח רפואי פרטי. ניתנה לי הזכות לדאוג למשפחות שלמות וללוות אותם ברגעים שמחים וברגעים קשים”.

נתקלת בקשיים בתחילת דרכך כסוכן?
“כמו בכל מקצוע, ישנם לא מעט קשיים כעצמאי, אך הקושי העיקרי שנתקלתי בו הוא טכנולוגי; אין מערכת טכנולוגית אחת שמאגדת את כל הצרכים של סוכן הביטוח ומבצעת סנכרון בין המערכות בצורה מושלמת. היום בעולם דיגיטלי אנו נאלצים לעבוד עם מספר מערכות, דבר שגוזל המון זמן וכסף”.

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים?
“ללשכה חשיבות רבה לסוכני הביטוח ובמיוחד לצעירים, כגון התמקצעות ברגולציה דרך ימי עיון וכנסים, התמקצעות עסקית וניהולית, יצירת כלים דיגיטליים”.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
“בעל סוכנות ביטוח שיודעת להקיף את הלקוח ב־ 360 מעלות, מביטוחי בריאות, ביטוחי חיים יחד עם החסכונות הפנסיונים והפיננסים, ובשילוב ביטוח עסקים, דירה ורכב. אני מאמין שמה שיבדל אותנו הסוכנים זה השירות והאנושיות שניתן ללקוחותינו, כדאי להשקיע בזה ולשים את הלקוח במרכז”.

תן דוגמה להצלחה אישית שלך במסגרת עבודתך.
“במסגרת עבודתנו יש לנו הצלחות כמעט על בסיס יומי. לדוגמה, פגשתי לקוחה לפני מספר חודשים שלא היה לה כלל ביטוח, הסברתי את חשיבות הכיסוי הבסיסי בביטוח בריאות, למרות תקציב מצומצם שהיה ללקוחה הצלחנו לבטח אותה בכיסוי ביטוח מציל חיים לפני מס’ ימים התקשרה אלי הלקוחה עם בכי בטלפון ותוך כדי שיחה הודתה לי שהצלחתי לשכנע אותה לרכישת הכיסוי מכיוון שגילו לה סרטן השד”.

טיפים לסוכנים צעירים?
“הייתי ממליץ לסוכני ביטוח צעירים לפני יציאתם לעצמאות, לעבוד מספר שנים בסוכנויות/חברות ביטוח, ללמוד מקרוב מאוד את התחום, ולהתמקצע בעיקר בתביעות, שם אנחנו נמדדים, איןקיצורי דרך. כל הזמן ללמוד ולהתחדש”.

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
“סוכן הביטוח עבר בשנים האחרונות מהפכה, הוא מקצועי יותר, משלב דיגיטציה עם ידע. לכן נהפוך למנהלי תיק הביטוח והסיכונים של המשפחה”.

יש לך בקשה, הצעה ללשכה או לוועדותיה?
“לשכת סוכני ביטוח והוועדות המקצועיות יכולות וצריכות לפעול במגוון תחומים כגון: טפסים אחידים מול כל חברות הביטוח, כך נוכל לייצר תחרות אמיתית על מחיר ושירות, שיפור תדמית סוכן הביטוח, שיפור התגמול של סוכני הביטוח, כניסת ‘דם חדש’ ושילובו בפעילויות הלשכה; להיות פתוחים לדעות הסוכנים על ידי יצירת סקרים”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email