כל הדרכים להשקיע במסלול מחקה מדד גם בחסכונות הפנסיונים

משקיעים רבים הגיעו למסקנה בשנים האחרונות שבמקום לנהל תיקי השקעות, הם מעדיפים לקנות ולהחזיק מניות של קרנות מחקות מדד ‰ נדב טסלר, סמנכ"ל מקצועי הלמן־אלדובי קופות גמל ופנסיה מציג את דרכי ההשקעה של החברה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מסלולי השקעה מחקי מדד הפכו פופולריים בשנים האחרונות. משקיעים רבים הגיעו למסקנה שבמקום לנהל תיקי השקעות, הם מעדיפים לקנות ולהחזיק מניות של קרנות מחקות מדד. היתרון הוא כמובן ביזור מצוין של תיק ההשקעות וגם תשואות יפות לאורך זמן.

אחד מהמסלולים הכי פופולריים הוא ה־S&P500, מדד 500 החברות הגדולות ביותר בארצות הברית (במונחי שווי שוק). הוא כולל מניות ממגזרים רבים בהם חברות מתחום הטכנולוגיה, תעשיה אנרגיה ופיננסים.

בשנים האחרונות ביצועי ה־S&P500 שברו שיאים והוכיחו שוב שזהו אחד מהמסלולים המובילים והמצליחים בעולם. משקיעים מנוסים, בעלי טווח השקעה רחוק, משקיעים תקופתית ומוסיפים כספים לתיק ההשקעות שלהם, מתוך ההבנה שמחקי מדד עושים חיל לטווח הבינוני והארוך. מהסיבה הזאת בדיוק הצעד המתבקש הבא הוא לחסוך לטווח בינוני־ארוך וגם ליהנות מהטבות מס. את זה ניתן לעשות במסלולים מחקי מדד בשלושה מוצרים פיננסיים: קופות גמל (חיסכון פנסיוני), גמל להשקעה וקרנות השתלמות (חיסכון בינוני־ארוך). לכל מוצר יש את היתרונות שלו, אך כל אחד מהם הוא אופציה מצוינת לחוסכים מנוסים שרוצים ליהנות מ"שגר ושכח" במסלולי מחקי מדד. המסלולים האלו מתאימים לשכירים ועצמאיים באותה מידה.

חשוב להשקיע נכון | צילום: shutterstock

הנה מה שחשוב לדעת על כל מסלול:

גמל מחקה מדד S&P500
קופות גמל היא למעשה חיסכון המיועד להפוך לקצבה. היתרונות הבולטים של קופות הגמל הם מעבר בין דורי (אפשרות למנות מוטבים), דמי ניהול נמוכים, מעבר מסלולים שאינו גורר אירוע מס וקצבת פנסיה שניתן ליהנות ממנה החל מגיל 60. החיסרון של קופות הגמל הוא ה"חיסרון" המובנה של כל תכנית פנסיה: הן אינן נזילות, ויציאה מוקדמת גוררת קנס. מסלול גמל מחקה מדד S&P500 הוא בעל חשיפה מוחלטת לקרנות מחקות מדד, עם אחוזים זניחים של מזומן.

גמל להשקעה מחקה מדד S&P500
קופות גמל להשקעה היא למעשה תכנית חיסכון נזילה. מדובר במוצר יחסית חדש שנועד לעודד חיסכון לטווח בינוני וארוך. היתרונות הבולטים של קופות הגמל להשקעה הם נזילות (אין קנס יציאה), דמי ניהול נמוכים, והכי חשוב עבור חוסכים לטווח הארוך: מגיל 60 ניתן ליהנות מקצבת פנסיה פטורה ממס רווח הון. החיסרון של קופות הגמל להשקעה היא שיש להן תקרת הפקדות שנתית בגובה 70 אלף שקל לכל אחד מבני המשפחה. מסלול גמל להשקעה מחקה מדד S&P500 הוא בעל חשיפה מוחלטת לקרנות מחקות מדד, עם אחוזים זניחים של מזומן.

קרן השתלמות מחקה מדד S&P500
קרן השתלמות היא מכשיר חיסכון לכל מטרה, המכוונת לטווח של שש שנים ומעלה. גם כאן היתרון הבולט הוא שילוב של נזילות והטבות מס. לאחר שש שנים ניתן למשוך את הסכום הנצבר בקרן בכל עת ללא תשלום קנס יציאה, והשיא הוא שניתן למשוך את הכספים מבלי לשלם מס רווח הון בכלל. בנוסף, קרנות השתלמות נהנות מדמי ניהול נמוכים יחסית למכשירי חיסכון והשקעה אחרים.

מחקה גם במכשירי השקעה לטווח הבינוני והארוך

ניתן להצטרף למסלולים מחקי המדד שלנו באחד משלושת מוצרי הדגל של הלמן־אלדובי: קרן השתלמות, קופת גמל, וקופת גמל להשקעה. קרנות השתלמות, קופות גמל וקופות גמל להשקעה הם מוצרי השקעה וחיסכון מצוינים לטווח בינוני ולטווח ארוך. השקעה במסלולי S&P500 היא הדרך הכי יעילה ליהנות מגישה לשוק ההון האמריקאי תוך כדי פיזור סיכונים, ולצבור תשואה יפה ויציבה באחת מאסטרטגיות ההשקעה הכי מצליחות בעולם.

הכותב הינו סמנכ"ל מקצועי הלמן־אלדובי קופות גמל ופנסיה בע"מ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email