כמה קיבלו משפחות הנספים במטוס המלזי וכמה יעלו נזקי הטורנדו בארה"ב?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ביטוח חיים מבטחי ביטוח החיים במלזיה שילמו פיצויים בסך כ-4.3 מיליון דולר לקרובי משפחותיהם של הנוסעים בחברת מלזיה איירליינס שהיו בטיסת MH370, שנעלמה ב-8 במרץ עם 239 נוסעים ואנשי צוות על סיפונה.

החיפוש אחר המטוס הנעדר נשאר ונמשך. נשיא איגוד חברות ביטוח בחיים של מלזיה, מר' וינסנט סיפר כי התשלומים ניתנו למשפחות בשבועות האחרונים בתהליך תביעות מזורז. הסך הכולל של 184 פוליסות הונפקו על ידי חברות ביטוח חיים במלזיה, עם חשיפה כוללת של5.5 מיליון דולר.

נזקי טבע כצפוי, האמריקאים חשו את עונת הטורנדו בעוצמה ובמלוא הכוח בסוף השבוע האחרון, כתוצאה ממערכת סערה חזקה בארה"ב. המערכת הולידה כמה סופות טורנדו שפגעו במדינות במרכז ובדרום וגרמו לנזק רב.

אחת מסופות טורנדו המדווחות הגדולות ביותר נחתה מצפון לליטל רוק, ארקנסו, והותירה אחריה נתיב של 80 ק"מ של הרס בעקבותיה ו-16 מקרי מוות. לפחות אדם אחד נהרג בסופת טורנדו נפרדת שפקדה את העיירה הקטנה קוופאו באוקלהומה. טורנדו EF-3 גם נחת במזרח צפון קרוליינה ביום שישי.

זה אמנם מוקדם מדי להעריך את ההפסדים מפעילות טורנדו, אך הנזקים באזורים שנפגעו רבים, כך שהם צפויים להיות חמורים. הסדרה האחרונה של האירועים הקשורים לסערה הגיעה זמן קצר לאחר ש-2014 הוכרזה כאחת השנים האיטיות ביותר עבור סופות טורנדו, ללא מקרי מוות וללא סופות טורנדו בעוצמות מעל הממוצע.

ביטוח אחריות המוצר אדם בבריטניה קיבל פיצויים של יותר מ-10,500 ליש"ט, לאחר שנפגע בתאונה שבה היו מעורבים אופניים פגומים. הוא רכש את האופניים בחנות והשתמש בהם לנסיעה למרחקים קצרים עד התאונה. הוא נסע במורד גבעה במהירות של כ-30 קמ"ש. הוא שמע רעש של דפיקות מכיוון הגלגל הקדמי של האופניים וגם הרגיש רטט. לפתע הגלגל נעצר, והוא נזרק מעל הכידון. כתוצאה מהתאונה, הוא סבל משבר בכתף ומצווארון ימני שבור.

תביעה נפתחה כנגד החנות והיצרן של האופניים. שני הנאשמים הכחישו אחריות. הוויכוח העיקרי בין הצדדים היה אם משהו קרה למתיחה של הגלגל על האופניים בשעת הייצור במפעל, או בשירות של החנות לאחר שרכש את האופניים ואם החישורים היו רופפים או הדוקים מדי, והם אלה שגרמו לגלגל להיעצר. התיאוריה שהגלגל נפגם בחנות נתמכה על ידי עדות המומחה, והתביעה המשיכה במשפט נגד החנות, שמכרה לו את האופניים ונאלצה לשלם פיצויים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email