"כמה שיותר סוכנים שייכנסו לתחום הפיננסים, הרי זה משובח"

בישיבת המועצה הארצית, שנערכה בשבוע שעבר בירושלים, סיכם ארנון את כנס ביטוח חיים ופנסיוני באילת וסקר את פעילות הוועדה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נושא הכנס באילת היה "לוקחים אחריות על החיים", ובו חזרנו לעסוק באחריות הסוכן כלפי לקוחותיו ופחות עסקנו בפנסיה, בדמי ניהול וכדומה. אחד הדברים שהנהגנו לראשונה הוא מושבי הצהריים, כחלק מהתפישה של לקיחת אחריות ולהביא לידיעת החברים מידע בהרצאות. בכל מושב נערכו שתי הרצאות במקביל. נהניתי לראות את היענות האנשים להרצאות בצהריים, למרות קיצור ארוחת הצהריים וההימנעות מהבריכה ומהים. אנשים מילאו את האולמות, וכעסו אם התחילו לפני או אחרי הזמן.

כצופה מהצד התמוגגתי לראות אנשים שרצו לראות את כל ההרצאות ולא היו יכולים לעשות זאת. העובדה שסוכנים מהשטח וחברי הוועדה, העבירו את ההרצאות היא אחד הדברים המחממים את הלב. מקווה שנמשיך במסורת זו עוד שנים רבות.

בשבוע שעבר הוצאנו באינטרנט משוב, שבו ביקשנו מכל אחד להתייחס לשאלות לגבי הכנס, ויש מקום להוסיף הערות. אין תחליף לחוכמת ההמונים, ואנו מבקשים ללמוד ממנה. גם בכנסים הקרובים שיהיו אבקש מהסוכנים שהשתתפו להתייחס למשוב.

בנוסף, בשבוע שעבר מינינו את דודי עמית כיו"ר תת הוועדה לפיננסים. הוא נכנס לנעליו של ארז גוטמן ז"ל. ביקשתי ממנהלי מחוזות וסניפים לשלבו בכל מפגש, והוא כבר הודיע שישתתף בשלושת המפגשים הקרובים. אנחנו רוצים שבכל מפגש עם סוכנים תהיה פינה על פיננסים. נקדם מעין מכללה ללימוד תחום הפיננסים עבור הסוכנים.

ההזדמנות הגדולה להיכנס לתחום נוצרה לאחר ועדת בכר, ב-2005. אז היו הרבה השתלמויות בנושא ביטוח השקעות, ולימדו רבות את התחום. אבל לאחר מכן רוב הסוכנים לא נכנסו לתחום, רק קבוצה קטנה וצעירה. חברות הביטוח הפסיקו להשקיע ברוב. אין היום נכונות להשקיע ברוב, שאינם במשחק. ואולם אנו רוצים לחשוף אותו, הגם שלא כולם ייכנסו למשחק. יש עוד מה לעשות, הרבה מוצרים שלא יושבים על המדף אצל הסוכנים. אתם רואים מה קורה בתוכניות החיסכון שנמכרות בחברות הביטוח בריבית כה נמוכה. כמה שיותר סוכנים שישתתפו במשחק, הרי זה משובח. עמית בונה הכשרות לסוכנים שירצו להיכנס לפיננסים, ואני מקווה שזה ייתן לכולם דחיפה.

לגבי המסלקה הפנסיונית, אנו מחדשים בימים הקרובים את הנושא, וגם נדון עם המסלקה בנושא ייפוי הכוח, שאפשר להעבירו היום דרך המסלקה. הנושא תופס תאוצה, וגם מי שלא רוצה יצטרך להיכנס למשחק הזה.

מעבר לכך יש פעילות שוטפת של הוועדה, שדנה בחוזרים השונים. על הפרק כרגע מצוי מסמך ההנמקה.

לסיום, אנו רוצים לעורר מחדש את כל נושא ההכנה לאכיפה או נהלים יותר נכונים במשרדי הסוכן. בעבר היה מיזם שעשה עו"ד ג'ון גבע עם שוש בורנשטיין, חלק מהסוכנים עשו את התהליך וחלק לא. הפעם פנינו, בנוסף לגבע, גם למשרד קוסט פורר וגם למשרד הולצמן שזכה במכרז האכיפה במשרד האוצר, וביקשנו מכל אחד שיעשה מדגם של התנהלות נכונה של משרד. יש לנו הצעות של שלושה גופים, כל אחד מהזווית שלו, עם הניסיון שלו בתחום. בימים הקרובים נפיץ את החומר בקרב הסוכנים, וכל אחד יוכל לבחור משלוש ההצעות את המתווה המתאים לו. אנו חושבים שזו אחריותנו לוודא שכמה שיותר סוכנים יעברו את התהליך הזה, כך שעבודתם תהיה יותר מקצועית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email