"כמו שאפנה לבעל מקצוע מומחה בכל תחום, כך אפנה לסוכן ביטוח"

הכירו את עובדי לשכת סוכני ביטוח שפועלים מאחורי הקלעים ודואגים לתפקוד השוטף של הלשכה. והשבוע: שי בלייך, מנהל מערכות מידע של לשכת סוכני ביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ותק בלשכה: שנה וחצי
ותק במקצוע: עוסק בתחום מערכות מידע בעולם הביטוח מ־2010, עבדתי במנורה, בעתיד הנדסת תכנה
השכלה: תואר ראשון במדעי החיים מהאוניברסיטה הפתוחה, שפת SQL במכללת נאיה, וקורסים מקצועיים בג'ון ברייס

תאר את התפקיד שלך בלשכה ואת מהלך יום העבודה שלך.
"מכניסתי לתפקיד התחלתי לנהל שלושה פרויקטים מורכבים וגדולים: הטמעת מערכת CRM חדשה עבור הלשכה, הטמעת מערכת CRM חדשה למכללה, ובניית אתר חדש ללשכה אותו אנחנו צפויים להשיק לאחר תקופת החגים. פרט לאלו אנו שוקדים על דיגיטציה של תהליכי הצטרפות, גביה והפקת כרטיסי חבר חכמים.

מידי יום אני עסוק בהטמעה של פתרונות המחשוב השונים בארגון, תמיכה ופתרון תקלות, בדיקה ובקרה על ציוד המחשוב, התקשורת, וההגברה בלשכה ובכיתות הלימוד של המכללה. בנוסף, גם הפקת כרטיסי חבר, הפקת דוחות סטטיסטיים שונים, וביצוע טיוב נתונים".

העבודה מאתגרת? אתה אוהב אותה?
"החלק המורכב והמאתגר ביותר הוא סנכרון מידע בין המערכות השונות; לא פעם מערכות משיקות שצריכות לעבוד בצורה מסונכרנת ומתואמת לא מצליחות להשלים את פעולתן האוטומטית ולכן צריך להשקיע הרבה שעות עבודה של התערבות ידנית
בממשקים.

בנוסף, מדי חודשיים אני לוקח חלק בוועדה הטכנולוגית בראשות ראובן רפ, שבה אנחנו מקדמים יוזמות ומציעים פתרונות שונים העונים על צרכי סוכני הביטוח".


בלייך. "ההתפתחות הטכנולוגית היא הזדמנות לייעול"

האם העבודה בלשכה שינתה או תרמה לדעה שלך על סוכני הביטוח? מה אתה חושב עליהם?
“אני מבוטח כבר שנים אצל חבר יקר סוכן הביטוח איגור מורי, שנאמן לי ומתאים לי את הפתרונות להם אני זקוק. כמו שאפנה לבעל מקצוע מומחה בכל תחום כך גם אני פונה לסוכן ביטוח. מבחינה טכנולוגית לסוכנים כמו בכל תחום אחר כדאי מאד לעמוד בקצב ההתפתחות והשינויים, אפילו כדי להישאר במקום חייבים לרוץ במהירות מרבית.

הדרישה של הלקוחות לזמינות גבוהה ודיגיטציה לא צריכה להפחיד את הסוכנים, הם צריכים ללמוד להשתמש בכלים החדשים שמתפתחים, להתקדם ולא לפחד מהטכנולוגיה. צריך תמיד לראות את ההתפתחות הטכנולוגית כהזדמנות לייעול, חדשנות, כרוח במפרשים ולא כאיום".

מה הבילוי האהוב עליך?
“פרט לעבודתי בלשכה אני מאמן כושר מוסמך מטעם בית הספר למקצועות הספורט, יש לי קבוצת ריצה שנפגשת פעמיים בשבוע לריצה מעולה לגוף ולנפש, ואני משתתף מידי שנה במרוצים שמתקיימים בתל אביב. כמו כן, אני מיקסולוג חובב – מאד אוהב להכין ולשתות קוקטיילים”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email