כנס ארצי לנשים בתחום הביטוח ייערך לרגל יום האשה הבינלאומי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בסוף מרץ יתקיים לראשונה בתולדות הלשכה כנס ארצי לנשים בתחום הביטוח, לכבוד יום האשה הבינלאומי, במתחם שפיים. לדברי סגנית נשיא הלשכה שוש כהן-גנון, "זו הפעם הראשונה שאנחנו עורכות כנס כזה, ובהחלט נהפוך זאת למסורת, מכיוון שיש לכך מקום. אני פועלת רבות להכניס נשים צעירות לתחום, בשילוב הסוכנות הצעירות שיושבות בוועדת הצעירים של הלשכה.

"החלטתי לקיים כנס ארצי לסוכנות הביטוח, כמו גם למנהלות בסוכנויות ובחברות הביטוח, מכיוון שצריך ורצוי לקיים שיח בנושא נשים במקצועות הביטוח, כנתיב לקריירה ולקידום חברתי-כלכלי. אני מאמינה שענף הביטוח מאוד מתאים לנשים בכל היבטיו, כעצמאיות או כשכירות. מה גם שמדובר במקצוע חצי סוציאלי ביסודו, שדורש אינטליגנציה רגשית, תקשורת בינאישית ויכולת לתת שירות ברמה גבוהה מאוד".

כהן-גנון סבורה כי הגיעה גם העת לנהל שיח על תקרת הזכוכית שעומדת בפני מנהלות בענף. "חברות הביטוח ובתי ההשקעות נמצאות חסרות בתחום, לעומת קידום נשים בבנקים ובמשרד האוצר. באופן מסורתי מקצוע סוכן הביטוח הוא תחום גברי, אך אין סיבה שנשים לא ייכנסו לתחום. גם בחברות הביטוח רובד ההנהלה הבכיר מאויש רובו ככולו על ידי גברים, תוך שמי שעושה את העבודה בדרגים נמוכים יותר הן נשים. למעשה, רוב המועסקים בענף הם נשים, רק שהן לא נמצאות בשכבות העליונות. כך למשל, יש דרישה לפקידות בעיקר, מכיוון שגברים נוטים ללכת לדרך עצמאית, או לעשות קפיצת מדרגה מהותית לכיוון הניהולי".

בכנס ייערך, בין השאר, פאנל בהנחיית אורלי וילנאי, שכותרתו "מקצועות הביטוח כנתיב לקריירה ולקידום חברתי-כלכלי", והוא ינסה לגעת בשילוב קריירה לנשים עם כלכלת הבית. לדברי כהן-גנון, "בפאנל ישתתפו מנהלות בחברות הביטוח, לצד סוכנות עצמאיות, ויציגו אלה מול אלה את כל היתרונות והחסרונות בתחומים הכלכליים והחברתיים, בכל הנוגע לנשים בתחום הביטוח".

בין המשתתפות, חגית לוין, מנכ"לית הראל קופות גמל. כמו כן, ירצו בכנס גל לוסקי, מייסדת ומנכ"לית IFA, ארגון עצמאי ללא מטרות רווח, המתמחה בסיוע לאוכלוסיות במצבי אסון וסכסוך; ותמנע אל-שרון, שתספר על עוצמת האשה בראי השבט. הכנס יסתיים בתצוגת אופנה של יוצרות ישראליות – "רויאל ג'יפסי" ו"ווילד אלגנט".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email