כנס הבריאות של הלשכה: הרפואה הציבורית והפרטית בצל אי הוודאות

השבוע החל איסוף נתונים מסוכנים לסקר שביעות רצון מחברות הביטוח, שתוצאותיו יפורסמו בכנס
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כנס הבריאות של הלשכה, שייערך בעוד כשבועיים תחת הכותרת ”ביטוח בריאות מונע אי ודאות“, יתמקד בעתידה של הרפואה הציבורית והפרטית בצלה של אי ודאות.

בין המרצים בכנס: ד“ר אודי פרישמן, יועץ בריאות/סיעוד בלשכה, ידבר על סוגיות בחיתום; שרונה פלדמן, ראשת מחלקת ביטוחי בריאות וסיעוד באוצר, תספר על מקומו של הרגולטור ברפואה הפרטית והציבורית; פרופ‘ אריה בלשר, מנהל יחידת ה-CT וה-MRI במרכז הרפואי איכילוב, ידבר על הדמיה ברפואה; וד“ר אבי אלבז, רופא וחוקר תחום שיקום מפרקי והביומכניקה, יספר על אפוסטרפיה כמחליף ניתוח.

לדברי יו“ר ועדת הבריאות והסיעוד יואל זיו, ”בעקבות כל השינויים לאחרונה בענף, ועדת גרמן שגורלה עדיין לא ידוע, שר בריאות חדש וחוזרים של הפיקוח שתלויים גם הם בשר הנכנס, ישנו חוסר ודאות בתחום הבריאות. גם בנושא ביטוח נסיעות, אנחנו מצויים בחוסר ודאות בשל צו הביניים הזמני של בג“ץ. בעקבות כל אלה, אנחנו חשים חובה לערוך כנס בריאות, כדי לנסות ולהבהיר את הדברים כמה שאפשר – לעצמנו וגם לאחרים.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן יגיע אף הוא לכנס וזיו מקווה שהוא יסביר את האג‘נדה שלו בתחום הבריאות. ”כמו כן, לכנס יגיעו נציגי הפיקוח על הביטוח שיבהירו לאן פניהם, מהם הדברים המחייבים שהולכים לקרות בענף. הכנס יכלול גם הרצאות מקצועיות בתחום חיתום, טכנולוגיות מתקדמות והליכים מחליפי ניתוח. בהרצאות המקצועיות נספר על מושגים חדשים שלא היו עד כה בשימוש בענף, כמו ביטויים ביטוחיים וכיסויים חדשים שנכנסו לשימוש באחרונה. זה הכנס הכי עדכני שהיה עד כה.

"את הכנס יחתום דו שיח מקצועי בנושא עתיד ביטוחי נסיעות לחו“ל, בהנחיית העיתונאית סמדר פלד, ובהשתתפות אנשי מקצוע, נציגי חברות ביטוח ונציגי סוכנויות נסיעות. זה יהיה פאנל רחב, שבו נשמע את דעתם של כולם".

עד כה נרשמו 300 אנשים לכנס, וזיו צופה שהאולם יהיה מלא. ”חברות הביטוח יציבו מחוץ לאולם עמדות מאוישות, כך שיהיה הפנינג גדול, יחד עם כנס מקצועי ועדכני".

במהלך הכנס יפורסמו תוצאותיו של סקר שביעות רצון של הסוכנים מהחברות בתחום ביטוח הבריאות וסיעוד. ”אנחנו מדרגים את חברות הביטוח על פי שני פרמטרים מרכזיים: שירות והוגנות של חברות הביטוח בנושא תשלומי עמלות, שיווק ישיר ללא פעילות סוכנים והגינות בתשלום התביעות“, מסביר זיו. ”אנחנו משקללים ומשווים בין החברות ורוצים להאמין שיהיה שיפור בנתונים משנים קודמות. התחלנו באיסוף נתונים השבוע, ואנחנו קוראים לסוכנים לשתף פעולה. זה בסך הכל לטובתנו, מכיוון שאני מאמין שחברות הביטוח רוצות להשתפר ולתת שירות טוב לסוכנים. זה חשוב להן“.

כנס הבריאות ”ביטוח בריאות מונע אי ודאות“ יתקיים ב-29.6 החל מהשעה 8:00, בתיאטרון הבימה בתל אביב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email