כנס הפיננסים: "העיסוק בתחום יעניק ערך מוסף לסוכן ויכול לשמש כמקור הכנסה לא מבוטל"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כנס הפיננסים הראשון מסוגו שעורכת הלשכה יתקיים ב–15 בדצמבר בתיאטרון הבימה, בתל אביב. בכנס יוצג לראשונה סקר שביעות רצון הסוכנים מחברות ומגופים פיננסיים. בין הדוברים בכנס: יו"ר תת ועדה לנושאים פיננסיים ארז גוטמן, נשיא הלשכה אריה אברמוביץ, מנכ"ל בית ההשקעות אינפיניטי אמיר אייל, סגן בכיר לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, רג'ואן גרייב וד"ר לירז לסרי.

כמו כן, יתקיים דיון שיבחן היכן כדאי להשקיע כסף – בבנק או בחברת ביטוח, והרצאות בנושא השפעת העבודה בפיננסים על תזרים העמלות/ הכנסות הסוכנים. לדברי יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני יובל ארנון, "פיננסים זה לא רק קופות גמל וקרנות השתלמות, אלא גם חסכונות לטווחים שונים שיכולים לשמש כחלופות להשקעה בבנק וכפתרונות לגיל השלישי. זה עולם גדול מאוד, אבל נכון להיום רק כ-25% מהסוכנים עוסקים בכך, בעיקר הצעירים שבהם. אנחנו רואים בתחום הזה פוטנציאל גדול כצלע נוספת של פעילות מול הלקוח, מתוך תפישה הוליסטית שלפיה סוכן הביטוח נותן מענה לכל הצרכים של לקוחותיו במגוון תחומים.

"מעבר לכך, פיננסים יכולים לשמש מקור הכנסה לא קטן שיכול להיות חלופה למקורות הכנסה שהולכים וגוועים בתחום הביטוח. למעשה, לעיסוק בפיננסים יש שני יתרונות עיקריים: משפר את הקשר עם הלקוח – מעניק עוד ערך מוסף לסוכן, וגם מסייע לפיתוח העסק וההכנסות של הסוכן".

ארנון מסביר כי כנס הפיננסים פונה לשני סוגי סוכנים. "אנחנו רוצים לתת רוח גבית לסוכנים שכבר עוסקים בפיננסים ולגרום לאנשים שלא עוסקים בתחום כלל להכיר ולהתעניין. הכנס הוא יריית פתיחה. ב-2015 נכניס הרצאות בתחום פיננסים למחוזות ולסניפים, נרד לשטח וננסה לעניין את מי שלא שם. לרוב מי שלא שם הם ציבור הסוכנים המבוגר יותר שלא אוהב להיכנס לתחומים חדשים ולא מוכרים, אבל מצד שני דווקא להם יש לקוחות עם הרבה כסף יחסית ויש מה להציע להם. לכן אנחנו רוצים לדחוף אותם לכיוון הזה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email