לאור המשבר בביטוח הסיעודי: כך תשמרו על הלקוחות הקיימים

סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה, עונה על שאלות ומציע מדריך הישרדות לסוכן בתחום הביטוח הסיעודי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאור המשבר בביטוח הסיעודי, סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדה הבריאות והסיעוד בלשכה עונה על שאלות שייסעו לסוכנים לשרוד את המשבר.

אז הסוכנים מכניסים את ביטוח הסיעוד לכספת?
"משהו כזה. דה פקטו, החברות יצאו מתחום ביטוחי הסיעוד, וגם אלו שעוד מספקות ביטוח זה, קיצצו את העמלות כדי שלא יהיה כדאי למכור אותו. ספק אם יש סוכני ביטוח שיכולים למכור ביטוחי סיעוד בתנאים כאלה. הביטוח הסיעודי הפרטי נגמר למעשה".

סו"ב מורי | צילום: גיא קרן

מה אתה מציע לסוכנים לטווח הקצר ולטווח הארוך?
"רוצו למכור מה שנשאר בימים שנשארו. כמובן לבדוק אם גובה העמלות המשולמות בחברה הן הגיוניות. לטווח הארוך – לדאוג לשימור הלקוחות הקיימים. שימו לב לתקלות בגבייה ולביטולים טכניים. יש מוקדנים שעלולים להציע ללקוחות שלכם לבטל את הפוליסה. שימו לב לביטולים – מה שאובד, זה נזק של מאות אלפי שקלים".

האם אפשר יהיה למצוא מבטחי משנה נוספים בתחום?
"סו"ב דב ברומר, שהוא מומחה בתחום, התריע בפני הרשות לפני 3 שנים על בעיית מבטחי המשנה והצורך לאתר נוספים. זה גם מה שאני עשיתי מול הרשות כשנכנסתי לתפקידי בלשכה לפני שנתיים. עם זאת, אני בספק אם יימצא מבטח משנה לתחום ובפרט בישראל שבה התנאים הרגולטוריים מאוד מאתגרים. הממונה לשעבר דורית סלינגר הקלה על בדיקות החולים הסיעודיים לפני כמה שנים. גם אם זה מוצדק כלפי המבוטחים שכל מה שהם רוצים זה לקבל את הפיצוי על הכסף ששילמו לרכישת הביטוח, מדובר בתוספת סיכון למבטחים שדורשת ריתוק הון נוסף.

"דרישות הסולבנסי האחרונות של הרשות, שקבעו תנאים של כאן ועכשיו, הביאו לכך שהמבטחים ראו את החורים השחורים באופן מיידי, ואחד מהם הוא הביטוח הסיעודי".

התייקרות הפוליסות יכולה לפתור את המשבר?
"היו כבר התייקרויות משמעותיות בשנים האחרונות וזה לא עזר. ריתוק ההון הנדרש לטובת הביטוח הסיעודי גבוה, החברות רוצות להראות רווחים טובים לבעלי המניות שלהן. בתנאים שבהם תוחלת החיים עולה ומספר החולים הסיעודיים גדל בהתאם, זה נעשה קשה ביותר, ותוחלת החיים הרי תמשיך לעלות, כך שאני בספק אם ייקור הפוליסות יפתור את המשבר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email