לא בלי סוכן: אל תתפשרו כשאתם צודקים

ויכוח עם חברת הביטוח על עומק הגידול של סרטן העור הסתיים בתשלום מלא של הפוליסה • סו”ב עופר צינורי: “בשביל זה יש סוכן ביטוח”
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המבוטחת של סו”ב עופר צינורי, ליאת, חלתה בסרטן העור. על פי חוות הדעת של רופאיה מחלת הסרטן אמורה להיות מכוסה בפוליסת ביטוח של גילוי מחלה קשה. אלא שהחברה דחתה את התביעה בטענה שהמחלה הספציפית לא מכוסה בפוליסה ואינה עונה על תנאי הפוליסה, בינהם עומק הגידול – מינימום 1.5 מ”מ.

לדברי צינורי, “בחוות הדעת הרפואית מדווחת תשובה היסטו־פתולוגית לפיה מדובר בסרטן מסוג קרצינומה בעומק 0.4 ס”מ ועובי של 0.1 ס”מ. אמרתי לחברת הביטוח – 4 מ”מ זה יותר מהמינימום הנדרש בפוליסה שקובעת מינימום של 1.5 מ”מ.

עופר צינורי | צילום: באדיבות הלשכה

“לרגע לא חשבתי לוותר. הודעתי לחברה שאנו נפנה לבית המשפט. חברת הביטוח הייתה מוכנה להתפשר ולשלם 59 אלף שקל. הפוליסה עומדת על סך של 78 אלף שקל. ציינתי בפני חברת הביטוח כי אין סיבה שהכיסוי אותו הציעה לשלם ללקוחה יפחת מהכיסוי המופיע בפוליסה. בנוסף, על החברה לשלם ריבית חשכ"ל מיום התביעה ועד יום התשלום, ובסך הכל כ 79 אלף שקל. בסופו של דבר החברה נכנעה והסכימה לשלם את מלוא הפיצוי.

"חשוב שסוכן הביטוח יידע לקרוא בן השורות, את האותיות הקטנות ולשאול את השאלות הנכונות, ולא יקבל דחייה או פשרה מבלי שבדק עד הסוף. ולמבוטח אני אומר – גם אם הצדק איתך, כמו שלא תלך לבית משפט בלי עו"ד, אל תילחם לבד מול גוף אדיר כמו חברת ביטוח. בשביל זה יש סוכן ביטוח”.

מערימות קשיים

ליאת המבוטחת מוסיפה: “זה הסיפור הידוע של חברת ביטוח שלא רוצה לשלם למבוטח ששילם כל חייו את הפרמיה ומצפה לכיסוי בזמן צרה. חברות הביטוח מערימות קשיים – זה לא בדיוק מכוסה בפוליסה, העומק הוא כזה ולא כזה. עופר הוא סוכן הביטוח שלנו כבר המון שנים; כבר כשנישאנו ערכנו אצלו את כל סוגי הביטוחים. אנחנו יודעים שיש מי שהולך איתנו, גם בעבר הוא הוציא לנו פיצוי בביטוח הדירה, למשל. ידענו שיש לנו סוכן שאינו מרפה, שאפשר לסמוך עליו שהוא לא יעשה חיים קלים לחברת הביטוח.

“החברה ניסתה להתחמק, בהתחלה הם לא הכירו בכלל במחלה, וחובת ההוכחה הוטלה עלי. זה לקח קצת זמן, ולכן צריך אורך רוח; נשמעתי לעופר, שייעץ לי לא להתפשר על ההצעה שהם הציעו, וסמכתי עליו. סוכן זה סוכן לחיים”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email