"לא להתפשר על בינוניות"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והפעם סו"ב בן לוי, סוכן עצמאי במרכז לתכנון פרישה בחיפה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 32
מצב משפחתי: נשוי + 2
רישיון: פנסיוני, מתכנן פרישה מטעם המכללה הבינלאומית לתכנון פיננסי
ותק: 7 שנים

סו"ב לוי | צילום: באדיבות המצולם

למה בחרת בתחום? מה אתה אוהב בו?
"עם שחרורי מהצבא בתור לוחם נכנסתי לתחום הנדל"ן. אבל מאז ומתמיד שוק ההון סקרן אותי וכיצד כסף עובד עבורך ולא ההיפך לכן פניתי לעולם הפנסיוני והפיננסי.

"במהלך שנותיי נחשפתי לעולם המיסוי החשוב לא פחות ולכן החלטתי ללמוד ולהיחשף לתחום תכנון הפרישה המכיל המון ידע מקצועי. אני שמח שבחרתי בדרך זו כי בפועל אני עוזר לאנשים להשיג את מטרותיהם ומקנה להם כלים ותחושת ביטחון במערכת הפנסיונית והפיננסית בישראל".

מה היו הקשיים שנתקלת בהם בתחילת הדרך?
"בתחילת דרכי הקשיים היו בעיקר בצבירת הידע המקצועי והמעשי בשטח בניגוד ללימודים שאינם מתמקדים בהיבט הבין אישי".

כיצד יכולה הלשכה לסייע לסוכנים הצעירים?
"הלשכה יכולה לסייע בכך שתיתן מסגרת הסכמים נוחים מול חברות הביטוח או מול סוכנויות ענק כדי שלא יעשקו ויתישו סוכנים שנכנסים למערכת הפיננסית ועולם הביטוח תמימים וחסרי ניסיון".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
"עם ידע נרחב בתחום הפרישה, מטפל בלקוחות גדולים, תאגידים וחברות מובילות. בשנים הקרובות אני רואה את עצמי מעניק שירות ייחודי וחוויתי ללקוח בנושאי הפרישה תוך שימת לב וחשיבה מחוץ לקופסא".

תן דוגמא להצלחה שלך כסוכן:
"במסגרת עבודתי הצלחתי להפחית את חבות המס בתלוש גמלה עבור לקוחה. בעקבות כך הפנסיה שלה גדלה ב־750 שקל כל חודש לאורך כל ימי חייה".

יש לך טיפים לסוכנים צעירים?
"לא להתפשר על בינוניות, לא לעגל פינות, להיות מקצוען וכל הזמן ללמוד ולהתפתח".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"העתיד יהיה בעיקר דיגיטלי בעבור נושאים פשוטים. אך במקרים בהם ישנה מורכבות גדולה יותר היחס הבין אישי יקבע אל איזה סוכן הלקוחות יפנו".

יש לך הצעה ללשכה או לוועדותיה?
"הצעתי ללשכת סוכני ביטוח היא לאגד ולאחד את כל סוכני הביטוח על מנת שיהיה לנו כוח אל מול הרגולציה, חברות הביטוח ועולם הביטוח והפיננסים המשתנה חדשות לבקרים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email