”לא לפחד להעז – המעז מנצח“

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו. השבוע: סו״ב קובי סוויסה, סוכן עצמאי במשרד דר מדנס צפון בחיפה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל – 30

מצב משפחתי – נשוי פלוס 2

ותק במקצוע – 5.6 שנים. בעל רישיון פנסיוני

איך הגעת להיות סוכן ביטוח?

”לאחר שסיימתי את הלימודים באוניברסיטה, חיפשתי עבודה ככלכלן, כמו בוגרים אחרים. ההיצע היה דל והמשכורות ההתחלתיות שהוצעו היו מאוד נמוכות. התחברתי לתחום הביטוח, כי אני אדם שאוהב אנשים, אוהב לעזור וגם אוהב למכור. בדקתי איזה ענף הכי מתאים לי ומצאתי שזה הפנסיוני, שגם בו יש מספרים, נוסחאות וחישובים כמו שאני אוהב. התחלתי כאיש מכירות בחברת דקלה כדי להרגיש את הענף ולאחר שהוצאתי רישיון סוכן פנסיוני, עברתי ב־2012 למדנס. היום אני עצמאי תחת מדנס“.

איפה תראה את עצמך בעוד עשר שנים?

”מדנס היא משפחה יקרה, מעבר לכסף שאני מרוויח. אני מאוד אוהב את המערכת שלה, שהיא מדהימה, מקצועית ואיכותית. איזהו עשיר? השמח בחלקו. ואני שמח בחלקי ורואה את עתידי אצל מדנס“.

סויסה

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?

”סוכני הביטוח הם אנשים טובים ומקצועיים, ששליחות חייהם היא לסייע לאנשים – אם זה בפנסיה ראויה, תרופה מצילת חיים, או ניתוח מורכב בחו“ל. לקוח שלי חלה במחלה קשה לפני מספר חודשים, ובזכות הקצבה שקיבל, בזכות העובדה שישבתי אצלם בבית ובניתי להם את הפוליסה המתאימה – המשפחה לא קרסה כלכלית. אני לא רואה את זה משתנה, הלקוחות תמיד יצטרכו את סוכן הביטוח, זה שיישב לו על הראש ויאמר לו – אתה חייב את הביטוח הזה והזה, אל תעשה כך ותעשה אחרת, כמובן ביושר ובהגינות. גם בפנסיה אני לא רואה את הסוכנים מחוץ לתמונה, למרות המאמצים להוציא אותם. הלקוחות תמיד ירצו שירות טוב וזמין, וירצו גם לשלם על זה.

”הבעיה היא לא בציבור הרחב, אלא אצל גורמים שלא מעריכים אותנו מספיק, כמו האוצר והרגולטור, וגם כמה פוליטיקאים, שלא חושבים שאנחנו נחוצים ופועלים כדי למזער את כוחנו. אני יכול להרגיע אותם – אנחנו כאן ונישאר כאן, ואם יסגרו לנו את הדלת נבוא מהחלון. אנחנו תמיד נשרוד וזאת בזכות הידע שלנו, שהוא הערך המוסף לצד השירות – אין שירות טוב בלי ידע מקצועי. ”אני רואה את הדור הצעיר של הסוכנים בגילי, חכמים, פיקחים ומאוד טכנולוגיים – מדובר באליטה של הציבור הישראלי והם העתיד של הענף“.

אילו טיפים תוכל לתת לסוכנים צעירים כמוך?

”לא לפחד להעז – המעז מנצח. לעשות, כי אם לא עושים – לא מנצחים. לא לפחד להתקשר ללקוחות, להציע, להציג מצגות והדרכות לעובדים במקומות עבודה, והעיקר להתמקצע וללמוד כל הזמן. אני אומר לסוכנים הצעירים שגם מתשובה שלילית אפשר ללמוד. אל תפחדו מ‘לא‘, ושהוא לא יחליש אתכם. כשאני שומע ’לא‘, אני עוד יותר נלחם כדי להשיג את ה‘כן‘. תבינו למה נעניתם בשלילה ותלמדו מזה, תפנימו כדי להמשיך הלאה ולהשיג את ה‘כן‘".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email