לא מה שהיה: ענף ביטוחי הנסיעות לחו"ל לאחר הקורונה

סו"ב מירה פרחי מסבירה מה תפקידנו כסוכני הביטוח וכיצד אנחנו אמורים לשקף נכון את הנושא ללקוחות?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סוכני הביטוח בכלל וביטוחי הנסיעות בפרט חייבים להיות שחקני נשמה מקצועיים. מי שאינו שייך למשבצת הזו לא יוכל להמשיך להשתייך ולהיטמע בעולם ובעידן שנרקם מחדש בימים אלו.

בקרוב ייפתחו השמים ואנחנו, שלא כהרגלנו, נחזור לבטח את מי שנכון להיום יושב על המזוודות וממתין לרגע שהאות יוכרז, כאשר יוסר התנאי על מגבלת הבידוד עם החזרה ממדינת היעד.

בקרוב ייפתחו השמיים | צילום: Shutterstock

מה תפקידנו כסוכני הביטוח וכיצד אנחנו אמורים לשקף נכון את הנושא ללקוחות?

נכון להיום – הקושי קיים

מגבלות מדינות אדומות (אני קוראת להן מדינות בורדו), כמו ארה"ב לדוגמה, משתי הסיבות המהותיות: מגפת הקורונה מחד, ורפואה פרטית מאידך – עלויות גבוהות לאשפוז ולטיפול בעת הדבקה.

עלינו להיות מאוד מחושבים, להסביר את הפוליסות, את האותיות הקטנות האומרות מהן המגבלות. ומהן? גיל ,מחלות רקע ,חיתום קשיח. הצפי להדבקות תמיד קיים, במיוחד באם הטיסה היא לתקופה ארוכה.

להסביר ולתעד

העלות ליעד כמו ארה"ב תהיה גבוהה ביחס ליעדים עם החרגות קיצוניות, באם חלה הדבקה במדינת היעד אין חזרה לארץ עד החלמה מלאה, הכיסוי הביטוחי כמוצר מדף זניח הוא אינו מה שהיה. זהו אינו המוצר שהיינו מורגלים אליו וברור לכולנו שזו לא פעולה של שגר ושכח.

המוצר עצמו הינו כיסוי חשוב ביותר, הנוסע גם לתקופה קצרה של כ-5 ימים חייב לדעת מהן המגבלות.

סוכן הביטוח חייב לדעת ברגע המקרה לנהל אירוע נכון, להיות מקושר נכון לאנשי המפתח בחברות. רק כך יעלה את קרנו ואת החלק המקצועי שלו, סוכן הביטוח חייב לשקף עם שיחת ההסבר (מוקלטת תמיד) באיזה מצב יש הטסה רפואית ומה קורה בעת הדבקה.

בעת יציאה לטיול הארוך/המסע אחרי השירות הצבאי חובה לבדוק במדינות היעד את השיקול הביטוחי, מהו ההיקף הביטוחי ומדיניות החברה, כיצד ישקלו את משך התקופה בעידן החדש? כל השאלות האלו הן שאלות שסוכן הביטוח יהיה חייב לדעת לענות עליהן.

המחירים יעלו והחיתום ישתנה

מה שהיה נמחק ולא קיים יותר (לכן אני ממליצה להתמקצע בחברות ולהגיע להדרכות). כמו כן, חייבים לצייד את הלקוח בידע מהותי; בדיקת קורונה במדינות הדורשות (רוב המדינות הירוקות); דרישת הוכחת קיום ביטוח; דרישת הוכחת ימי טיסה כרטיס סגור (מדינות אדומות – בורדו).

ידע כללי 

היום חברות הביטוח מיישרות קו; אין חריג בהוצאות רפואיות לגבי קורונה, הכל משולם, וכן הטסה רפואית בכל מצב מלבד הקורונה, קיים ומתקיים. המחירים אכן יעלו, החיתום כפי שציינתי ישתנה. חשוב שאתם הסוכנים תדעו.

קיים שיתוף פעולה בין כל המדינות כולל מבטחי משנה עם חברות הביטוח בארץ מלבד מדינה אחת – ארה"ב.

זכרו, היום נדע מתי הלקוח יוצא מהארץ, אך לא תמיד נדע מתי על פי מדינת היעד בסיכון, האם תאריך החזרה אכן יהיה מועד החזרה בפועל, או אם תהיה הדבקה; לכן, המלצה שלי היא להסביר ללקוח את הכל בשקיפות, תוך כדי שיחה מוקלטת.

זה המגרש שלנו

סוכני הביטוח חברי לדרך, זה המגרש שלנו. לא של המוקדנים ולא של סוכני הנסיעות ובטח לא קופות החולים; להיות מקצוען זה להוכיח את השטח שאנחנו יודעים ועומדים יציב.

נתגבר על כל מגיפה, רעידת אדמה ותאונות קשות; עם החוסן שלנו אף אחד לא ימלא את מקומנו; אף אחד לא יוכל לבצע את התפקיד שלנו מתוך שליחות ומסירות.

זו הבמה שלנו ואנחנו חייבים לעמוד איתנים מול כולם.

אלו הן ההמלצות שלי ואיתן תצעדו בראש מורם – אין מחליף לסוכני הביטוח.

הכותבת היא בעלת סוכנות לביטוח, יועצת הלשכה לביטוח סיכונים ונח"ל, חברת מועצה וחברת בוועדת הרווחה של הלשכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email