לא מפסיק להפתיע: אילון מאסק יציע פוליסת ביטוח למכונית האוטונומית שלו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אילון מאסק, הבעלים של חברת טסלה, הפתיע את עולם הביטוח כשדיווח למשקיעים ולאנליסטים שבכוונתו להציע פוליסת ביטוח לרכב האוטונומי שהוא מייצר, והרוכשים לא יצטרכו לרכוש פוליסת ביטוח רכב מחברות ביטוח שאינן ערוכות לטיפול ברכב האוטונומי.

מאסק הבטיח שכבר בתקופה הקרובה תוצג פוליסת הביטוח החדשה, אבל נמנע מלמסור פרטים. האנליסטים הבינו שהכיסוי הביטוחי של טסלה יהיה מבוסס על מערכת Autopilot שמסייעת לנהגים ומעבירה נתונים על התנהגותו של הנהג בטסלה. מערכת זו תאפשר לטסלה ליצור פרופיל על סיכוני הנהיגה של המבוטח.

גם חברת אמזון החלה בבניית אתר השוואה לתעריפי ביטוח רכב אוטונומי וחשמלי שיפעל בלונדון. נציגי אמזון במו”מ עם סוכני ביטוח וברוקרים באירופה ביחס להצטרפותם לאתר ההשוואה של תעריפי ביטוח רכב אוטונומי וחשמלי.

מלון שנגרי־לה בקולומבו | צילום: shutterstock

הליך מהיר: פיצוי למלון שאנגרי־לה שנפגע בפעולת הטרור בסרי לנקה

כמה ימים בלבד לאחר מתקפת הטרור בקולומבו שבסרי לנקה, כבר קיבל מלון היוקרה שאנגרי־לה פיצוי ראשוני משתי המבטחות שלו. הפיצוי הוא בגובה של מיליון דולר, שיכסה תיקון ושיפוץ הצרכים הדחופים, עד שהשמאים יקבעו את גובה הנזקים שנגרמו למלון.

במתקפת הטרור שארעה ב־21 באפריל, במהלך חג הפסחא, בקולומבו ובפרברים של בירת סרי לנקה, נהרגו כ־260 איש. המתקפה כללה פיגועים בשלוש כנסיות ובשלושה מלונות יוקרה.

רשת מלונות שאנגרי־לה מבוטחת בחברות הביטוח CEYLINCO GENERAL INSURANCE ו־CHUBB USA. כמה שעות לאחר הפיגוע ביקרו נציגי המבטחים במלון שנפגע כדי לראות מקרוב את היקף הנזקים.

המבטחים הטילו על חברת שמאים להכין דו”ח מקיף על אומדן הנזקים כדי לפצות את המלון. במקביל, קרן הביטוח הממשלתית של סרי לנקה כבר החלה לסייע לנפגעים מפעולת הטרור עד לקבלת הפיצויים מחברות ביטוח.

הקרן כבר הקצתה סכום של 140 אלף דולר כסיוע לשני המלונות האחרים שנפגעו THE KINGSBURY ו־CINNAMON GRAND.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email