לא משתלם: איילון תפסיק לשווק פוליסות סיעוד לכל החיים

החברה תפסיק לשווק פוליסות סיעוד לכל החיים בהמתנה קצרה של 60 יום; העמלות לסוכנים יקוצצו במחצית בחלק מהמקרים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

איילון ביטוח מצטרפת לגל הפסקת השיווק של פוליסות סיעוד לכל החיים בהמתנה קצרה, למעט כפוליסה משלימה
בהמתנה של חמש שנים. החברה הודיעה לסוכניה כי החל מה־1 בספטמבר מופסק שיווק תכנית הסיעוד לתקופת פיצוי לכל החיים עם תקופת המתנה של 60 יום.

בשבוע שעבר פורסם ב״ביטוח ופיננסים״ כי חברת מנורה מבטחים הודיעה לסוכניה כי החל מה־1 בספטמבר יבוטלו פוליסות סיעוד – הבטחה לעתיד עם מסלול פיצוי לכל החיים עם תקופות המתנות קצרות.

סו"ב מורי | צילום: גיא קרן

התכניות שהחברה מאשרת לשווק: פיצוי ל־60 חודש עם 60 ימי המתנה; פיצוי ל־100 חודש עם 60 ימי המתנה; סיעוד משלים – פיצוי לכל החיים עם 60 חודשי המתנה (כלומר, חמש שנים).

עוד הודיעה איילון לסוכניה, כי בעקבות השינויים יעדוכנו עמלות הנפרעים בכל פוליסות הסיעוד; 10% לשנה הראשונה עד החמישית ו־6% מהשנה השישית ואילך.

לדברי סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכת סוכני ביטוח, מדובר בקיצוץ משמעותי בעמלות, כשלחלק מהסוכנים העמלות יקוצצו במחצית.

כפי שפרסמנו בשבוע שעבר, מדובר במהלך שנוקטות חברות הביטוח לקראת יציאה אפשרית מהתחום. "הראל היו הראשונים עם הפיצול הזה וגם כלל ביטוח הנהיגה פיצול דומה”, אומר מורי.

"מבחינת המבוטח, שאינו מבין גדול בתחום, זה אותו דבר – מה זה משנה אם הוא קונה בנפרד פוליסה לחמש שנים ופוליסה משלימה לכל החיים לאחר חמש השנים הראשונות. לדעתי, הצעד של החברות הללו, כולל מנורה, נועד לאפשר להן לבטל הנחות על הפוליסות המשלימות ובפועל לייקר את הפוליסות״.

מורי מסביר כי הרקע ליציאת החברות מפוליסות לכל החיים הוא ש"מבטחי המשנה מקשיחים את התנאים לחברות הביטוח בתחום הביטוח הסיעודי. בעולם כמעט ולא מוכרים ביטוח סיעודי בגלל חוסר כדאיות כלכלית. הכשרה יצאה בכלל מתחום הביטוח הסיעודי בהוראת מבטח המשנה שלה.

״ההרעה בתנאי פוליסות הסיעוד מעידה על כך שחברות הביטוח בישראל מתכוננות לצאת מהתחום, כשהן עושות זאת בצעדים מדודים וזהירים. במקביל, החברות הרעו גם את התנאים לסוכנים", הוסיף יו״ר הוועדה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email