"לא ניתן יד לשום מהלך שיגרום לביטול תפקיד סוכן הביטוח"

נשיא הלשכה סו"ב יוסי אנגלמן סיפר בכנס הבריאות על השיח בין הלשכה לרשות ההון ועל הניסיון לבטל את סוגיית הלידים: "זו התערבות שאין לה מקום"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"מעבר לכל נושא אחר במכלול הנושאים בהם אנחנו מטפלים באופן שוטף בלשכה, הדבר החשוב ביותר ששמתי לנגד עיני, יחד עם שותפי בוועד המנהל, היה הרצון לשפר את היכולות המקצועיות של סוכן הביטוח. עשיתי זאת בין היתר בגלל הרצון שלי לקדם ולקיים מטרה חשובה שכתובה בתקנון הלשכה, והיא לשקוד על קידום הכשרתם המקצועית של כלל הסוכנים שעוסקים בענף. אין לי ספק שכנס הבריאות הזה הוא חלק משמעותי מאוד בהליכי הקידום והשיפור של המקצועיות של סוכני הביטוח, בייחוד בתחום מקצועי שחשוב ביותר לשמירת איכות הבריאות של ציבור המבוטחים בישראל", כך אמר הנשיא בפועל של לשכת סוכני הביטוח סו"ב יוסי אנגלמן, בדברים שנשא בכנס הבריאות הארצי שנערך אתמול בגני התערוכה בתל אביב.

בהמשך דבריו סקר אנגלמן את הישגי הלשכה במהלך החודשים האחרונים: "שיפרנו את הסכם ההתקשרות עם מכללת BDO ולאחרונה גם חתמנו על הסכם מחודש מתוך רצון לפתוח אפשרויות הדרכה מקצועיות והשתלמויות לסוכני וסוכנות ביטוח בכל מקום בארץ. עומדים לרשותנו מתקני ההדרכה משוכללים של המכללה, שפרוסים בכל הארץ, לטובת הדרכה ולמידה עבורכם, חברי הלשכה".

סו"ב אנגלמן בכנס הבריאות 2021 | צילום: גיא קרן

"הלשכה תמשיך לבצע את כל שיתבקש כדי להעמיק את הפעילות להכשרת סוכנים בתחומים שונים. אני מציע לכולם לעקוב אחר הפרסומים על ההדרכות השונות ולהשתתף בהם. חשוב להמשיך ולהתעדכן בשינוים בענף הדינמי שלנו", הוסיף.

מסתכלים לעתיד

אנגלמן התייחס בהמשך דבריו גם לשיפור היחסים בים הלשכה לרשות ההון ואמר: "יש לפנינו משימות מאתגרות בתחום הרגולציה, ביחס לדרישות של רשות שוק ההון לקבוע ביחס לסוכני הביטוח. קיים שיח פורה בין רשות שוק ההון להנהגת הלשכה, במטרה לדון בעתיד סוכני הביטוח. הלשכה מדגישה בצורה ברורה שלא משתמעת לשני פנים שסוכן הביטוח כאן כדי להישאר לטובת ציבור המבוטחים בישראל, ולא ניתן יד לשום מהלך שיכול לגרום לביטול תפקידו של סוכן הביטוח".

אנגלמן הוסיף ופירט גם על נושאים נוספים בהם מטפלת הלשכה מול הרשות ובראשם טיוטת חוזר שירות סוכנים ויועצים: "אנו מביעים התנגדות נחרצת בכל הנוגע לסוגיית האחריות של הסוכנים על ספקי הלידים. בעיני הלשכה, זו התערבות שאין לה מקום. אנו מקווים שהדרישה תרד במסגרת הדיונים שנקיים עם הרשות בעניין. כך גם ביחס לדרישות החדשות שהועלו בטיוטת חוזר הצירוף. גם כאן אנו בדעה שמנסים לפתור אתגרים שונים על ידי החלטות שאינן ישימות מול ציבור סוכני ביטוח. אנו מנהלים דיון ענייני ומכבד מול הרשות ולכן לא אפתח כאן את הסוגיות במחלוקת, אבל אציין שלשכת סוכני הביטוח פועלת למענכם ולטובת הביטחון הכלכלי של סוכני הביטוח".

הגבינה זזה

"עם זאת, צריך לומר זאת באומץ, עלינו להבין כי 'הגבינה זזה'", הדגיש אנגלמן, "עלינו להתאים את עצמנו לשינויים הטבעיים בתחום, למוצרים שבנויים בצורה שונה כמו פוליסות התאונות האישיות שניתן יהיה לשווק רק לשנתיים. וחשוב מכך, צריך להבין את העובדה שקיים רצון של המדינה, באמצעות רשות שוק ההון, לשינוי בתפיסת הנראות של סוכן הביטוח "כסוכן אובייקטיבי".

"מדובר בנושא מורכב שכולל היבטים והתייחסויות לפרמטרים שונים ביחס לענפי הביטוח השונים, אך אני יכול לומר לכם בביטחון מלא שלשכת סוכני הביטוח לא תחסוך באמצעים לייצג את האינטרסים של הסוכנים נאמנה, הן מול רשות שוק ההון והן מול המחוקק, כל זאת כדי לשמור על כבוד המקצוע ועל פרנסת כל העובדים, העובדות ובני ביתם של המתפרנסים בענף זה," סיכם אנגלמן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email