לא רק בחנוכה: ביטוחי בריאות פרטיים יכולים לגרום לנסים רפואיים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חנוכה הוא גם חג האורים, חג האש וחג החורף, אך יותר מכל הוא מזוהה עם נסים. כולנו גדלנו על סיפור מרד החשמונאים בחנוכה אל מול היוונים ועל נס פך השמן שהספיק לבסוף לשמונה ימים. מאז, כדי לזכור את הנס, אנחנו מדליקים בחנוכה נר בכל אחד מימי החג ואוכלים מאכלים ספוגי שמן. ואולם נסים מתרחשים סביבנו בכל ימי השנה, ולא רק בחג.

סוכנת הביטוח ורדה לבקוביץ, שמתמחה בביטוחי בריאות וחברה בוועדת הבריאות בלשכה, מסייעת לנסים רפואיים להתממש בכל יום. "היה לי לקוח שסבל מכאבי רגליים", היא מספרת.

"כשהוא הגיע לבדוק זאת באבחון המהיר באסותא, הרופא שנמצא שם הבין מיד כי כאבי הרגליים הם רק תסמין לבעיה חמורה יותר. הם מצאו כי הבעיה היא בכלי הדם והיא יוצרת ריאקציה ברגליים. פנימאי שיושב באבחון המהיר ומנתב את המטופלים, הבחין מיד שמדובר בבעיה של כלי הדם בגלל צבע כפות רגליים והפנה אותו מיד לרופא המתאים. התברר כי הוא סובל מטרשת עורקים".

חייו של הלקוח ניצלו בזכות האבחון המהיר. מאז הוא עבר צנתור בלב שנהפך לסטנט ודופלר עורקים, שבו הבחינו כי יש היצרות של העורקים המגיעים למוח. "היתה לו 99% חסימה והוא היה ממש על סף אירוע מוחי. זה היה הנס שלו. עברה שנה מאז והוא עדיין בפיקוח ובמעקב, אבל מצבו טוב".

לבקוביץ מציינת לטובה את שירות האבחון המהיר שמציל חיים ועולה עד 60 שקל בחודש. לקוחה אחרת של לבקוביץ גילתה יום אחד במקלחת כי פטמתה מדממת. "היא נלחצה והתקשרה אלי מיד. מדובר באם חד הורית. הייתי בפגישה כשהיא התקשרה. ביטלתי למענה את כל היום והתקשרתי לאבחון המהיר שפינו לנו מקום. קבעתי איתה באסותא וטסתי לשם. הכנסנו אותה לבדיקות. ערכו לה בדיקות דם והדמיה. בהתחלה לא מצאו כלום, אבל לאחר האולטרה סאונד הגיעו למסקנה שמדובר בגידול שפיר, אבל ברמת סיכון. עד היום היא במעקב ובפיקוח כדי לוודא שהגוש לא גדל".

הלקוחה אף כתבה מכתב תודה פומבי בעמוד הפייסבוק שלה: "הרשו לי לספר לכם היום טיפה מהחוויה שלי שמתחילה אתמול בערב, כאשר אני מגלה שיש לי גוש בשד. למחרת יום הולדת, הילדה שלי בחדר ופניי אט אט נופלות. אני מריצה סרטים עד אין סוף.. כמיטב המסורת אני מחפשת באינטרנט כל מיני פירושים למצבי, והאינטרנט ממלא עוד יותר חששות ופחדים. אני שולחת הודעה לוורדה לבקוביץ סוכנת הביטוח. אני יודעת, שהביטוח שלי חדש, ויש סיכוי שאין לי כיסוי.

"לא הספקתי לעכל מה קורה מסביבי וקיבלתי הודעה מוורדה שהיא מבטלת את כל הפגישות שלה להיום – 'צאי לדרך מחכים לך באסותא בכניסה', מכינה תיק, ליתר ביטחון. בכניסה לאסותא פוגשת את ורדה. 'תביא לי את היד שלך', היא אומרת לי. אני, מבולבלת, נותנת לה את היד והיא מוציאה מהתיק צמיד עם חמסה. 'היום אנחנו לא בוכות', היא אומרת לי, 'אנחנו יוצאות מפה כשהכל בסדר'. אני לא מחכה בתור, מחכים לי אחות, רופא, כולם יודעים שאני מגיעה ולמה. מיידית אני עוברת בדיקת אולטרסאונד וממוגרפיה אחת אחרי השנייה. ואפילו פיענוח של רופאה. כל הזמן הזה ורדה לא עוזבת אותי לרגע".

לקוח נוסף של לבקוביץ החליק עם האופנוע ביום הראשון של הגשם ושבר שלושה חלקים ברגלו, מה שהצריך ניתוח מיידי עם פלטינות, שההתאוששות ממנו לא קלה. הבעיה העיקרית היתה, שהוא אמור היה להתחתן חמישה שבועות לאחר מכן, ורצה לרקוד בחתונה שלו. "אסור היה לו לדרוך על הרגל במשך שלושה שבועות לאחר הניתוח", מספרת לבקוביץ. "השגנו לו שבועיים של פיזיותרפיה מאסיבית, כדי שילמד ללכת מחדש. הפיזיותרפיסט של נבחרת ישראל, לירן ליפשיץ, עשה את הטיפולים. הוא יודע לעשות טיפולים בצורה מהימנה ומטפל גם שלוש-ארבע שעות ברצף, אם צריך. הוא בכה מכאבים במהלך הטיפולים, שתה וויסקי כדי לא להרגיש את הכאב, אבל בסוף הוא שבר את הכוס בחופה ורקד בחתונה שלו. הוא אמנם סבל מכאבים במהלכה, אבל זו עדיין היתה החתונה הכי יפה שהייתי בה".

מבוטח נוסף של לבקוביץ, עורך דין מצליח, סבל מנחירות בלילה. "מעבר לעובדה שזה הפריע לאיכות חייו, התברר שלא היה לו מספיק מעבר אוויר וחייו ניצלו. דאגתי לו לרופא הכי טוב ולשיטות הטיפול הכי חדישות. לאחר הניתוח שעשה, הוא הזמין אותי לביתו כדי להרחיב את הביטוחים שלו. גיליתי שהוא השאיר לי בלובי זר פרחים, שמפניה ושוקולד. הוא אמר 'בזכותך קיבלתי איכות חיים בחזרה'".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email