לבני: "ישראל סובלת מעודף ביורוקרטיה ורגולציה"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"הרצוג ואנוכי בעד שוק חופשי וחושבים שישראל סובלת מעודף ביורוקרטיה ורגולציה, מה שמביא למצב שבו האזרח לא יכול ליהנות מדברים יפים שקורים במדינה הזו", כך אמרה יו"ר התנועה, הח"כית ציפי לבני בכנס הפיננסים של הלשכה.

לבני התייחסה בנאומה למה שהגדירה כעודף רגולציה בשוק הישראלי, "אנחנו רואים כשל מתמיד של מוסדות ממשלתיים, ובעיניי צריך לחדש את הדיון לחלוטין בנושא. בממשלה האחרונה התחלנו לקדם תוכניות לשחרור הביורוקרטיה והרגולציה, מתוך ההבנה שבמקום שבו יש כשל שוק חובתה של הממשלה להתערב, ולייצג סוג של רגולציה שצריכה להיות בעיניי לא מתערבת מדי ולייצב את השוק, אחרת נאבד עליו שליטה".

במהלך נאומה, התפרץ לדבריה אחד המשתתפים מהקהל והתייחס להופעתה בתכנית הסאטירה "מצב האומה": "אבקש את התנצלותך בפני הציבור על התוכנית האיומה". בתגובה ענתה לבני: "אני עושה אבחנה גמורה בין תוכניות סאטירה לבין מקום ראוי כמו כאן, ולכן בכנס הזה אני מתכוונת לדבר ברצינות".

בתוך כך, התייחסה לבני בדבריה לחבירה ליו"ר העבודה, יצחק הרצוג: "אני יכולה לומר שבשיחות הראשונות עם הרצוג חששתי ושאלתי אותו אם העבודה יכולה לאשר הסכם מהסוג הזה, והרצוג אמר לי בביטחון מלא 'תסמכי עלי'. שאלתי את עצמי בשקט אם באמת אפשר להעביר ערב בחירות החלטות מהסוג הזה, והוא באמת הוכיח שאפשר. ההחלטה עברה בעבודה פה אחד, ללא התנגדויות או הסתייגויות, וזה סוג המנהיגות של הרצוג, המנהיגות השקטה והיציבה, זו שיכולה להנהיג את מדינת ישראל, ואין לי ספק שהרצוג יהיה ראש ממשלה לא רק הבא, אלא גם טוב למדינת ישראל".

כמו כן, לבני אמרה בנאומה כי במהלך המשותף, שינו היא והרצוג את המפה הפוליטית בישראל. "חייבים לשנות את המסלול שבו צועדת ישראל. עד לפני שבוע היה נראה כאילו התוצאה של הבחירות נקבעה מראש, אך בשבוע האחרון שינינו את מפת הבחירות, וכעת אנחנו נמצאים בקרב פוליטי בין שני מחנות עם מסלולים שונים מראש.

"הגענו למסקנה שלא רק חשוב להסתכל אחורה על הבית שממנו אנחנו מגיעים, העבודה והליכוד, אלא להסתכל על הילדים שלנו, ולהחליט איזו מדינה אנחנו רוצים להשאיר להם. הבנו שקיים צורך בחיבור המשותף הזה, וההסכמה היתה לעבוד ולנהל במשותף במהלך כל ארבע השנים, במידה שניבחר. אנחנו שני אנשים שיכולים לעבוד ביחד ואין הרבה כאלה בפוליטיקה".

בהמשך התייחסה לבני לחוק הלאום. "בחודשים האחרונים ראינו את מי שמצד אחד מדברים בשם הציונות, אך מצד שני לוקחים את בסיס הציונות – מגילת העצמאות – שמדברת על הקמת מדינת העם היהודי ושומרת על הזכות הבלתי ניתנת לערעור של העם היהודי לבית בישראל, אך יחד עם זאת מושיטה את ידה למדינות ערב ושומרת על שוויון זכויות מלא למיעוטים, ומנסים לדחוק הצדה את החלק השני של המגילה.

"החלק שהכי קומם אותי הוא הניסיון לייצר מראית עין, לפיה יש רק מחנה אחד שלו אכפת ממדינת ישראל ולחלק השני לא. על כך נאבקים במערכת הבחירות הזאת, על הזכות לדבר בשם היהדות המתונה, המקבלת את השוויון בין אזרחיה, שחיה בהרמוניה עם הדמוקרטיה, ועל כך התנהל הקרב של החודש האחרון של לפני הבחירות".

עוד התייחסה יו"ר התנועה למלחמת המערב בזרמים האסלאמיים הקיצוניים. "דאעש מנהלים מלחמת דת שמחזירה אותנו אלפי שנים אחורה, מול הטרור האסלאמי הקיצוני צריך כוח, והרבה. ולכן בצוק איתן או במלחמת לבנון השנייה חשבתי שצריך לפעול מולם בכוח ולא להידבר עמם. כמו כן הייתי מאלה שהתנגדו לעסקות עם החמאס בעבר, כי אני לא רוצה לשלוח את המסר הלא נכון לשכונה הקשה שבה אנחנו חיים".

כמו כן, לבני התייחסה להתנהלות ישראל בפן המדיני מול הרשות הפלסטינית, ודיברה על החשיבות להגיע להסדר מדיני. "התפישה האזורית היא חשובה, אבל היא לא תתקיים ללא ניסיון שלנו להיכנס למו"מ ולנסות לפתור את הסכסוך, וגם פעולותיו של יו"ר הרשות אבו מאזן לא מועילות". עוד הוסיפה לבני על התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו מול הקהילה הבינלאומית, "הפנייה של הפלסטינים לאו"ם לא תתקבל, אך צריך הנהגה שתדע לרתום את העולם לאינטרסים שלנו. זו לא ההנהגה שמציג היום נתניהו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email