"לגבות שכר טרחה מהלקוח על שירות מעבר לסטנדרט"

סו"ב אבנר גולדפוס, חבר הוועדה האלמנטרית, חושב שסוכן הביטוח צריך להשקיע בידע ובמקצועיות ופחות בדברים טכניים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב אבנר גולדפוס הוא הבעלים של סוכנות "גולדפוס ביטוח" שהוקמה לפני 48 שנה ולה סניפים בירושלים, בבית שמש ובמודיעין. לפני 23 שנים למד גולדפוס במכללה האקדמית לביטוח שהיתה ברחוב לבונטין בתל אביב.

"כסוכנים אנחנו צריכים להעצים את ערך המוסף שאנחנו נותנים ללקוח. אני חושב שקידום העולם הדיגיטלי זו ההזדמנות שלנו ולא סכנה לקיומנו. בזכות הדיגיטציה לא נצטרך להתעסק בכל יום בשיווק ובמכירה, ובמקביל נעמיק את הידע שלנו כסוכנים מקצוענים וכנותני שירות ללקוח – וזה מה שיעצים את סוכן הביטוח בעיני המבוטחים.

סו"ב אבנר גולדפוס | באדיבות המצולם

"הדיגיטציה עושה עבורי את העבודה הסזיפית והמיותרת שנקראת מכירה ועדכון, כדי לעסוק בדברים המהותיים שהם להסביר ללקוח מה מתאים לו, לבצע עבורו את ניהול הסיכונים, לטפל בתביעות שלו, לוודא שהמבוטח מקבל את זכויותיו על פי הפוליסה – זה התפקיד שלי כאיש מקצוע ולא להתעסק כל היום בדברים שהם טכניים בעיקרם".

מה דעתך על היוזמה להקמת חברת ביטוח בידי סוכנים?
אבנר: "סוכנים צריכים להתעסק בלהיות סוכנים וחברות בלהיות חברות; אני סבור שאם לוקחים למשל את השיטה של חברת ליברה, לפיה הלקוחות משתתפים ברווחים, זה בדיוק אותו רעיון שבו מי שקובע את הנתונים, את הרווחים ואת ההוצאות זו חברת הביטוח, והלקוח אמור להאמין שהחברה נהגה כלפיו ביושרה ובשקיפות. אם אני סוכן, תפקידי להיות 100% בצד הלקוח שלי, אבל ברגע שאני אהיה גם חברת ביטוח, אהיה במצב של ניגוד אינטרסים ולכן אני חושב שזה לא רעיון טוב".

אלו המלצות נוספות יש לך לסוכני הביטוח?
"אני ממליץ לסוכנים להשקיע בידע, להשקיע במקצועיות ולא להתבייש לקחת כסף עבור שירותים עודפים שניתנים ללקוחות. אם בביטוח אלמנטר הסטנדרט הנדרש מחייב את חברת הביטוח להוציא אישור היעדר תביעות ומכתבי סטטוס של פוליסה, והיום הכל נמצא באזור האישי של הלקוח, אם הלקוח לא רוצה להשתמש בסטנדרט בענף, הוא צריך לשלם על השירות הנוסף".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email