"לגרום ליותר סוכנים צעירים סוכן צעיר להגיע להדרכות וכנסים"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע - סו"ב אור גרוס, סוכן עצמאי בסוכנות "ירושלים של זהב"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 34
מצב משפחתי: נשוי + 2
רישיון: חיים ופנסיוני
ותק: שנתיים וחצי

סו"ב אור גרוס | צילום: באדיבות המצולם

למה בחרת לעסוק בתחום? מה אתה אוהב במקצוע?
"הייתי נציג שטח במשך 7.5 שנים בחברת AIG . בשלב מסוים הבנתי שאני חייב למכור רק פוליסות של AIG, בשעה שלא כל הפוליסות הטובות ביותר נמצאות בה. בנוסף, יצרתי קשר טוב עם לקוחות שמאוד האמינו בי. החלטתי שאני רוצה להתרחב ולספק פוליסות מחברות שונות כדי להתאים אותן באופן מקסימלי ללקוחות שלי.

"כסוכן ביטוח אני אוהב את הקשר הבין אישי עם הלקוחות ואת העזרה שאני מעניק להם בעת הצורך. יש תחושת סיפוק אדירה. כמו למשל, לאחר שהסברתי ללקוחות את אופייה של הפוליסה, וכשקרה מקרה ביטוחי, העזרה שקיבלה המשפחה במקרים של מחלות קשות למשל, הייתה מאוד משמעותית. בתקופה הקצרה שאני עובד כבר פתרתי תביעות ביטוח לא מעטות בסכומים נכבדים בהם זכו הלקוחות שלי".

נתקלת במכשולים בדרכך?
"כן. אני דיסלקט וכדי להתמקצע, במיוחד בתחום כמו ביטוחי בריאות, אני חייב כל הזמן ללמוד ולהתעדכן. מדובר בלימודים אינסופיים, ולכן איני מחסיר שום יום עיון או הרצאה חשובה בנושא זה".

במה הלשכה יכולה לסייע?
"בהדרכות והשתלמויות יישומיות של טיפול במקרי ביטוח שונים; רגולציה – איך לפעול נכון כדי להימנע מעבירות על החוק".

תן דוגמא לתרומתך או הצלחה אישית בענף
"הייתה לי לקוחה עם פיגור שכלי ועודף משקל, שחברות ביטוח לא הסכימו לבטח אותה. לאחר התעקשות במשא ומתן והסברים ענייניים, הצלחתי להפיק לה פוליסה חוקית".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עוד עשר שנים?
"מנהל תיק לקוחות קבועים ומלאי אמונה שאני דואג לביטחונם ולשקט הנפשי. לקוחות שמאמינים שבשעת הצורך אהיה שם עבורם".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"רק הולך ומתחזק, משום שהקשר בין נותן השירות ללקוח הפך לדבר החשוב ביותר היום. אני פוגש הרבה אנשים שקיבלו כספים מחברות הביטוח, לפנים משורת הדין, רק בזכות שהיה להם סוכן ביטוח".

טיפים שאתה יכול לתת לסוכנים צעירים
"ללמוד כול הזמן; להגיע להדרכות והכנסים של הלשכה; לעשות את הדברים הכי נכונים בשביל הלקוח ולא בשביל הפרמיה, ואז רק תרוויחו מזה, משום שהלקוח יעריך אתכם ויביא אליכם עוד לקוחות. בנוסף, אל תתביישו לבקש מהלקוחות שימליצו עליכם וקחו מהם לידים".

יש לך בקשה/הצעה ללשכת סוכני הביטוח?
"להגדיל את נפח ההעשרות המקצועיות לסוכן; להיות יותר מאוחדים; לגרום לכך שיותר סוכנים צעירים יגיעו לכנסים ולהדרכות, אולי באמצעות סבסוד עלויות ואפילו להעניק הדרכות חינם לסוכנים הצעירים חברי הלשכה. אם סוכן צעיר צריך לשלם על הדרכה 150 שקל, הוא יעדיף לרוב לעבוד כדי להביא כסף. הסוכנים הצעירים הם דם חדש והכוח שדרוש להניע את עתיד הלשכה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email