"לדעת לבחור את השותפים לדרך"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע: סו"ב אהרון סוריזון, סוכן עצמאי ב"אינווסט" בפתח תקווה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 41
מצב משפחתי: גרוש 2+
השכלה: תואר ראשון במנהל עסקים (התמחות מימון) מהאוניברסיטה הפתוחה
רישיון: פנסיוני מינואר 2017
ותק: 6 שנים

למה בחרת לעסוק בתחום? מה אתה אוהב במקצוע?
"אני שנתיים בעל רישיון ביטוח פנסיוני, שש שנים בענף. בתחילת הדרך עבדתי בין היתר כשנה בהראל. ב־2010 עברתי תאונת אופנוע בה שברתי את שתי הרגליים; עברתי שיקום ארוך שכלל שני ניתוחים בברכיים ואז הבנתי כמה טוב וחשוב שהיה לי ביטוח אובדן כושר עבודה ותאונות אישיות. בתהליך השיקום המקצועי הומלץ לי ללכת לכיוון של ביטוח ושוק ההון ומאז הכל היסטוריה".

סוריזון. "הלשכה הודפת את מי שפוגע בסוכנים" | צילום: עצמי

נתקלת במכשולים בדרך?
“בתחילת הדרך ותוך כדי תנועה הבנתי כי לא מספיק להכיר ולדעת את תחום הביטוח בלבד אלא צריך גם ללמוד ולהתמקצע, לדעת ולשלוט במגוון רחב של נושאים לרבות ביטוח פנסיה פיננסיים ועוד".

האם ישנם קשיים שהלשכה יכולה לסייע לך בהתמודדות אתם?
"הלשכה עושה הכל על מנת לשמר ולהבליט את הצדדים החיוביים והחיוניים של הסוכנים להילחם על מעמדם, הודפת ונלחמת על כל מי שמכפיש או פוגע בסוכנים או במעמדם מתוך אינטרסים הרסניים. במקביל היא מנסה לדחוף ולעזור לסוכנים הצעירים בהכשרה מקצועית ופותחת דלתות לאופציות בעולם הביטוח והפיננסים".

תן דוגמא לתרומתך או הצלחתך האישית.
"בתחילת 2016 עשיתי ביטוח בריאות משלים שב"ן לזוג לקוחות בחברת הראל; כעבור כמה חודשים הבעל עבר ניתוח לב שהסתבך; הוא לא שב לעבודתו ורותק לביתו. מיד לאחר שעירבו אותי בבירוקרטיה בה נתקלו, פעלתי בנידון יחד עם שותף לדרך ומצאנו סעיף בפוליסה שבגינו הלקוח מקבל תשלום חודשי של 2,650 שקל מאז ועד היום, בלי כל קשר לקצבת הסיעוד ואובדן כושר העבודה שמקבל, ומימון ההוצאות הרפואיות שנבעו מהניתוח והטיפולים ששולמו בדרך".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עוד עשר שנים?
"מקווה מאוד שעם אותה תשוקה, אהבה ומסירות למקצוע רק יותר גדול חזק ומנוסה. ממונף עסקית בצורה רחבה יותר עם קשרים מקצועיים שיתפתחו לאורך הדרך, כשכל זאת עם הפנים לקדמה הטכנולוגית וברמה המקצועית ביותר".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"כיום סוכן הביטוח הוא בראש ובראשונה היועץ הפיננסי הבכיר של המשפחה והוא מלווה אותה במישורים האישיים, העסקיים, הכלכליים והבריאותיים. תפקיד ששום ערוץ של טלפנים או ישירים יכול למלא ולא יעזרו אלפי קלישאות שמנסים למכור ולהכניס ללקוח במדיה השונים. אני מברך על כניסת יותר ויותר נשים כסוכנות – זה חשוב וחיוני מאוד לענף. סוכני הביטוח הם השילוב המנצח של האליטה המקצועית והאנושית שקיימת בישראל".

טיפים שאתה יכול לתת לסוכנים צעירים?
"הטיפ החשוב ביותר שאני יכול לתת לסוכנים הצעירים זה לדעת לבחור טוב את השותפים לדרך. לזכור תמיד שהם עובדים בראש ובראשונה למען הלקוח שלהם ובשבילו ועליהם להילחם כשצריך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email