"להגיע להבנות ומודלים פשוטים בעמלות"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יו"ר ועדת הפיננסים סו״ב אודי אביטל, שפתח את הכנס טען כי "עולם הפיננסים חלחל יפה ליצרנים, וכולם מנסים לחדור לשוק". אביטל ציין במיוחד שלושה גופים מוסדיים – את כלל ביטוח והפניקס שהרחיבו לאחרונה את פעילותן בתחום הפיננסים, ואת אלטשולר שחם על השיפור בשירות והקמת מוקד סוכנים".

אביטל פנה לממונה על שוק ההון ד"ר משה ברקת ואמר: "מה שבטוח הוא שהסוכנים כרגע נמצאים במקום אחרון בשרשרת  המזון, לצערי. אני מקווה שזה ישתפר. אני מבקש מראש הרשות – בא נחשב מסלול מחדש. אתם (הרשות) והסוכנים משמשים כקיר המגן של האזרח, ולכן חייבים לשתף פעולה".

סו"ב אביטל | צילום: באדיבות הלשכה

בהתייחסו לסוגיית מורכבות העמלות ציין אביטל: "עד מתי רשעים יעלזו? למה כל הסיבוכים? חייבים להגיע להבנות ולמודלים פשוטים – אחוז מתוך פרמיה וזהו. סוכני הביטוח לא יכולים לחשב כך את העמלות". הוא קרא לסוכנים לבקש מהיצרנים עמלות מישוריות וציין כי זה הקו אליו מובילים ברשות שוק ההון. כמו כן, הוא התייחס למודל החזר העמלות בריסקים ואמר כי "מדובר במכה כואבת לסוכנים, וללא שום שינוי ברמת הלקוח הסופי".

יו"ר הוועדה הפיננסית בירך על כניסת המסלקה הפנסיונית והר הביטוח לענף, ואמר כי מדובר במהפכות שהיטיבו עם הענף. עם זאת, הדגיש שהעלויות שהמסלקה מטילה על הסוכנים "גורמות נזק לסוכן ולשירות שהוא יכול לספק. את הפרודוקציה קיבלנו תמיד מהיצרנים. אני לא מתכוון להרפות מהנושא הזה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email