"להחדיר את מקצוע הביטוח למכללות סוכן צעיר ולבתי הספר התיכוניים"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו - והשבוע: סו"ב שרון טיקוצקי אורגד, עובדת בתחום העסקי בסוכנות משפחתית - מ. טיקוצקי סוכנות לביטוח ברמת גן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 35
מצב משפחתי: נשואה + 3
השכלה: עורכת דין ובוגרת תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים. סוכנת ביטוח מורשת בכל הענפים, ובוגרת הכשרת CFP

למה בחרת לעסוק בתחום?
"אני עובדת בסוכנות כשש שנים ויש לי רישיון בכל הענפים. לפני כן התמחיתי במשרד עורכי דין בתחום ביטוח בנקאות ומכשירים פיננסים. אפשר להגיד שנולדתי לתוך תחום הביטוח. מאז שאני זוכרת את עצמי תחום הביטוח היה חלק ממשפחתי וממני. אני מאוד אוהבת לבקר במפעלים ולראות את העשייה העסקית הציונית בארץ. וכמובן את תחושת הסיפוק לעזור וללוות לקוח לאורך שנים בבניית העסק ולראות אותו צומח בזמנים הטובים וגם ללוות אותו בזמנים הקשים".

נתקלת במכשולים בדרכך המקצועית?
"הכניסה לעסק משפחתי היא מאתגרת, במיוחד כשכל המשפחה עובדת בעסק. האתגר הוא שהדור השני צריך למצוא את מקומו בעסק ולשמור על הקיים תוך התאמה למציאות המשתנה והן להצמיח את הסוכנות קדימה בזמן קצר יחסית. הוריי הנפלאים הצליחו להכניס אותנו לעסק ולכל אחד מבני המשפחה יש נישה שבה הוא מתמקצע ואנחנו עובדים בהרמוניה נפלאה".

האם ישנם קשיים שהלשכה יכולה לסייע בהתמודדות עמם?
"הלשכה יכולה לעזור בכך שתחזק את תדמיתם הציבורית של סוכני הביטוח ותחזק את הלובי הפוליטי של הלשכה. השאיפה שצריכה להיות היא שכל שינוי מהותי ברגולציה יתבצע תוך שיתוף פעולה הדדי ואיכותי עם לשכת סוכני ביטוח. אנו הראשונים שיכולים להצביע על כשלים כי אנו חיים את הקושי בו נתקלים הלקוחות ואנו גם אלה שיכולים לתת פתרונות שיהיו יעילים ומעשיים. קושי עיקרי נוסף בעיני הוא מחסור בכוח אדם איכותי בענף. הלשכה יכולה לעזור בבניית חברת כוח אדם ייעודית לתחום המלווה במסלולי הכשרה מתאימים והחדרת המקצוע למכללות ולבתי ספר התיכונים".

תני דוגמא לתרומתך או הצלחתך האישית בענף.
"באופן אישי אני חברה בוועדה לסוכנים צעירים בלשכת סוכני ביטוח, שיש לה ללא ספק עבודה רבה ואתגרים רבים לשילוב סוכני הביטוח הצעירים בענף. אני צומחת ודואגת להמשיך ללמוד ולהתפתח מבחינה מקצועית, אני עובדת קשה ובד ובבד אני אישה ואימא. השילוב של אימהות לשלושה ילדים קטנים עם עבודה במשרה מלאה ומאתגרת בעיני גם היא הצלחה בפני עצמה".

איפה את רואה את עצמך בעוד עוד עשר שנים?
"ממשיכה יחד עם משפחתי להוביל את סוכנות מ. טיקוצקי קדימה תוך חתירה אינסופית למקצוענות, מצוינות ולמידה תוך ליווי הלקוחות באופן אישי".

איך את רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"סוכן הביטוח הוא מקצוע ייחודי. תחום הביטוח חולש על כמעט כל תחום בחייו של אדם. סוכן הביטוח הוא אדם מקצוען שמלווה את הלקוחות בחייהם הפרטיים והעסקיים. אנו מכירים את הלקוחות שלנו מכל זווית בחייהם הפרטיים והעסקיים ואנו צריכים לשמור ולחזק את תדמיתנו כאנשי אמון ומקצוע של הלקוחות".

טיפים שאת יכולה לתת לסוכנים צעירים?
"מקצוענות, יחס אישי, אמפתיה ולהיות שם בזמן האמת הם השילוב המנצח בעיניי לקבלת אמון מהלקוחות. ככל שתתמידו לעשות כן בלב שלם וברצון אמיתי, ותהיו שם בשביל הלקוח, כך תזכו להגדיל את חוג לקוחותיכם".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email