"להחזיר את הכוח מחברות הביטוח אלינו הסוכנים"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע: עו"ד סו"ב יעל דרוקמן עירון, סוכנת ביטוח עצמאית
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

שם: יעל דרוקמן עירון

גיל: 39

השכלה: עורכת דין, בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון במנהל עסקים

ותק במקצוע: 8 שנים

רישיון: פנסיוני וכללי

למה בחרת להיות סוכנת ביטוח?
"אני סוכנת ביטוח מזה כ-8 שנים. לפני כן עבדתי ועדיין עובדת כעורכת דין. לתחום נחשפתי כאשר הגיעו להחתים אותי, לראשונה בחיי הבוגרים, על הסדר פנסיוני. קראתי בנושא באינטרנט, עשיתי סקר קצר במשרד והבנתי שלאנשים אין מושג קלוש על מה הם חותמים, איפה הם מבוטחים ומה ההבדלים.

"בפן הריאלי, בחרתי לעסוק בתחום מכיוון שהוא משלב את שני התחומים בעלי ההחלטות הכי משמעותיות בחיים: בריאות וכסף, עם ערך מוסף בעיניי – שליחות. בסופו של דבר, או יותר נכון, בתחילתו, מדובר באנשים, אם זה מבוטחים שלנו, או אם זה אותם אנשים שיושבים בחברות הביטוח. לקשר האישי, החם, האנושי אין תחליף.

"בפן הרגשי, בחרתי לעסוק בתחום מכיוון שלצערי הרב אני מכירה את כל קשת הביטוחים: אמא שלי, ז"ל, נפטרה מסרטן לפני 24 שנים, נלחמה במחלה במשך שש וחצי שנים כמו לביאה".

מה את אוהבת במקצוע?
"את תחושת הסיפוק, המשמעות ואת המבוטחים שלי – שמחה להיות בשבילם ברגעים היפים, וללוות אותם ברגעים הקשים".

נתקלת במכשולים בדרכך?
"בתחילת דרכי, כשבכל יום ראשון בשבוע, הייתי צריכה להרים טלפונים על מנת לקבוע פגישות. זה היה הסיוט בהתגלמותו בעיניי".

האם ישנם קשיים שהלשכה יכולה לעזור להתמודד אתם?
"הייתי מאוד שמחה אם אנו כסוכנים היינו מאוחדים, אם היינו מוציאים את הכוח מחברות הביטוח ומחזירים אותו אלינו, הסוכנים. הייתי שמחה אם הלשכה הייתה גוף סטטוטורי ואם תדמיתנו הציבורית תשתנה".

יש לך דוגמה מניסיונך האישי לתרומה או הצלחה שלך בענף?
"הצלחתי האישית היא בכך שאני מצליחה לשלב אימהות במשרה מלאה במקביל לניהול עסק עצמאי מצליח. תרומתי לענף היא בכך שאני חברה בוועדה לסוכנים צעירים והכשרת הסוכן אשר שמה לה למטרה לגייס ולהעצים את הדור הצעיר של הסוכנים, לאחד אותם ולתת להם ערך מוסף".

איפה את רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
"עם יותר קמטים והמשך עשייה למען המבוטחים וציבור הסוכנים".

איך את רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"סוכן ביטוח הוא מקצוען; זו משרת אמון לכל דבר וענין, אין עוד בעל מקצוע כמונו שמכיר את התא המשפחתי על בוריו, על מצבו הכלכלי והבריאותי של המבוטח. אני רואה את עתיד המקצוע שלנו בגביית שכר טרחה מהמבוטחים ופחות בקבלת נפרעים".

איזה טיפים את יכולה לתת לסוכנים צעירים?
"להקשיב ללב, ללכת בדרך הישר, למצוא קולגות מפרגנים שיעזרו, ינחו ויהוו קבוצת תמיכה ברגעים הקשים, להאמין בעצמך. להצטרף לכנסים של הלשכה, אירועים המשלבים מקצועיות, עניין וכר היכרות אדיר עם סוכנים ואפשרות לשיתופי פעולה עסקיים".

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email