"להיות אישה זה פחות שכיח היום בקרב סוכני הביטוח העצמאיים"

השבוע בסוכן צעיר: סו"ב נטלי איטח, בעלת סוכנות הביטוח "NI ביטוח ופיננסים" בחיפה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל – 31

מצב משפחתי – נשואה + 2

ותק – 10 שנים בענף. 3 שנים רישיון סוכן בפנסיוני ואלמנטרי

איך הגעת דווקא לענף הביטוח?
"לאחר שהשתחררתי מהצבא התלבטתי מה ללמוד. במהלך חופשה בארץ נפגשתי באופן מקרי עם סוכן ביטוח וכשחזרתי מהחופשה התחלתי לעבוד אצלו. התאהבתי בתחום וגם החלטתי ללמוד ביטוח ולהתקדם בענף. אני עוסקת בתחום הביטוח כבר 10 שנים, מגיל 21 עבדתי בסוכנויות ביטוח וחברת ביטוח. אני עצמאית כמעט 3 שנים ויש לי רישיון פנסיוני ואלמנטרי, אבל ההתמחות שלי היא בעיקר בתחום הפנסיוני, בריאות חיים וכדומה".

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
"בעזרת השם, בעוד 10 שנים אני מאחלת לעצמי להגדיל את המשרד, את היקף הלקוחות שלי, לצבור עוד ידע, להעביר אותו לאנשים חדשים בתחום ולנסות לשמש מודל לדוגמא לסוכנים צעירים שיגיעו לתחום. זאת כדי לתת להם כלים איך להשתלב בתחום ולמקצע אותם, כמו שאני מאחלת לעצמי להמשיך ולהתמקצע כל פעם מחדש".


איטח. "מי שמאמין בעצמו ודואג להתמקצע מצליח"

איך את רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"אני לא דואגת לו כלל וכלל. מניסיוני בשטח, מכירות שנעשות על ידי פעילות ישירה או חברות הביטוח הישירות, אינן מחזיקות מעמד זמן רב. לסוכן ביטוח אמין ומקצועי אין תחרות, ובסופו של דבר אצל רוב הלקוחות, כאשר הם נזקקים לטיפול מסור, הם חוזרים לזרועותיו של הסוכן. זה קורה בדרך כלל לאחר ניסיון של הלקוח לטפל לעצמו בתביעה, או סתם בהליך פורמלי של טפסים, או אפילו זמן המתנה ארוך בטלפון, ואז הוא מתחיל להבין את הערך המוסף של סוכן הביטוח. אלו דברים שאני רואה על בסיס יומיומי ופונים אלינו לא מעט מבוטחים שפשוט מעוניינים בסוכן ביטוח אמין".

איזה טיפים היית מציעה לסוכנים צעירים?
“אני בעצמי סוכנת יחסית צעירה, אבל אם אני צריכה לבחון שלוש שנים אחורה ולתת טיפים לחדשים ממני, הייתי מדגישה קודם כל, שתמיד יש מה ללמוד ותחום הביטוח מאוד דינמי. מי שלא ידאג להישאר בעניינים, ימצא את עצמו מחוץ למשחק. שנית, השוק מאוד תחרותי ולכן את חייבת להישאר נאמנה לעצמך ולהאמין שמי שבאמת רוצה – מצליח. גם לי לא היה קל ועדיין לא קל, אני אמא לשני ילדים קטנים מאוד, ומחזיקה משרד עצמאי, ואני אישה, שזה פחות שכיח היום בקרב סוכני הביטוח העצמאיים, ואני גם לא דור המשך, ולמרות הכול, יש לי אהבה למקצוע ואני כן מאמינה בדרך שלי. אז למרות שקשה ולמרות שאין הרבה זמן פנוי, אני מסופקת מכל רגע ואני בטוחה שמי שמספיק בטוח בעצמו מצליח. מי שהוא עצמו לקוח בהמון מקומות, ידע לכבד את הלקוח בשירות. בקיצור, עקביות, נחישות, שירותיות ומעל הכול מקצועיות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email