להיות חזקים ביחד

סו"ב אסף רג'ואן, חבר הוועדה הבינדורית בלשכה, מסביר איך רק שיתופי פעולה בין הסוכנים ישמרו על עתידם ועתיד משפחתם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כולנו שומעים חדשות לבקרים שממש בקרוב כבר אף אחד לא יהיה מעוניין לרכוש ביטוח דרך סוכן ביטוח או ישתמש בשרותיו אל מול חברות הביטוח.

אנו יודעים שאנחנו נמצאים באחת התקופות המאתגרות בהן מתקיים השינוי הגדול ביותר בהיסטוריה מבחינת תאוצה טכנולוגית. נותני שירותים כגון בנקים, חברות ביטוח, חברות מוניות, חברות שליחויות וחברות תעופה הבינו את החיסכון הגדול במעבר משרות של אדם לשרות של מכונה.

עתידו של ענף הביטוח לאורך השנים טמון אך ורק בהמשכיות של שיתופי פעולה בין סוכנים | צילום: Shutterstock

ענף הביטוח עצמו נמצא שם גם כן, ועם השנים ניתן לראות את הענפים השונים ובניהם ענף הרכב, נסיעות לחו"ל וכדומה, אשר מאפשרים ללקוחות לרכוש ביטוח דרך אמצעים דיגיטליים.

כמו כן, מניסיון השנים ניתן ללמוד שסוכני הביטוח הינם היחידים שיכולים לשמור על ענף הביטוח ולדאוג שימשיך לשגשג ולפרוח על ידי מתן שרות מסוכן ביטוח מקצועי בעל רישיון. במידה ואנו רוצים לשמור על עצמנו אנחנו חייבים לשתף פעולה ולהיות חזקים ביחד.

שילוב כוחות

אחת הדרכים לעשות זאת היא שילוב כוחות של סוכנים ותיקים וצעירים, שיכולים לבוא לידי ביטוי בין ילדים להוריהם בתוך המשפחה או הכנסת דור צעיר חדש שאינו קשור למשפחה. התמורות שניתן להפיק משילוב הכוחות להמשך עתידו של ענף הביטוח הן גדולות, בין אם על ידי חיזוק התחום הדיגיטלי אצל הסוכן הוותיק, באמצעות הסוכן הצעיר, ובין אם בהעברת כל הידע והניסיון של הסוכן הוותיק אל הסוכן הצעיר.

עתידו של ענף הביטוח לאורך השנים טמון אך ורק בהמשכיות של שיתופי פעולה בין סוכנים. על ידי שילוב הכוחות בין הדור הצעיר לוותיק נגרום לענף הביטוח להמשיך ולהתקיים, שיתופי הפעולה הינם מתבקשים ויוצרים מצב של WIN-WIN.

להתגבר על הבעיה

כחבר בוועדה הבין דורית בשנים האחרונות יצא לי לפגוש לא מעט סוכנים ותיקים וצעירים והופתעתי לגלות שאחת מן הבעיות המרכזיות הייתה בעיה פסיכולוגית שאינה קשורה לתחום הכספי. מרבית הסוכנים הצהירו שמדובר בעסק שבנו בעשר אצבעות והוא מהווה עבורם את כל עולמם. מרבית חייהם וזמנם הושקעו בעסק ומכורח הרגל של המון שנים הם מפחדים לעשות את השינוי המיוחל שרק יטיב עמם.

ניתן לראות, לדוגמה, שיתופי פעולה מוצלחים מענפים דומים כמו ראיית חשבון ועריכת דין שהשיתופי פעולה ביניהם מהווים תמיד קרש קפיצה למשרדים שהשכילו לעשות זאת בזמן ומרביתם מינפו את השיתוף פעולה להכנסה גבוהה יותר, התמקצעות בענפים נוספים, שיתוף ידע ולמידת תחומים חדשים.

הגיע הזמן שגם אנחנו סוכני הביטוח נשמור על עתידנו ונשכיל להבין שרק שיתופי פעולה בינינו ישמרו על עתידנו ועתיד משפחותינו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email