להיות מסונכרנים בכל מקום ומכל מכשיר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעולם העבודה הנוכחי, כמעט כולנו עובדים במהלך היום עם כמה מכשירים – המחשב במשרד, מכשיר הטלפון החכם, המחשב הביתי, או הנייד ולעתים גם האייפד. בעולם כזה, ברור שסנכרון בין המכשירים חיוני כדי שנוכל להמשיך לעבוד על מסמך, לעדכן אותו ולהיות מסוגלים לקרוא מכל מקום את הגרסה המעודכנת האחרונה שלו. כיום, ישנן אפליקציות רבות שנותנות פתרון לנושא זה, הנה כמה מהבולטות. אם עדיין לא הורדתם אותן, מומלץ לעשות זאת כבר היום.

Google drive

השירות שבזמנו היה מוכר כגוגל דוקס מאפשר לכל בעל חשבון גוגל, ללא תשלום, להעלות מסמכים לענן מכל סוג: קבצי וורד ואקסל וגם תמונות ותיקיות שלמות. האפליקציה במכשירים כמו טלפון ואייפד מאפשרת גם לצפות במסמכים שהעליתם וכמובן שאפשר לעבוד עליהם מכל מחשב נייד. רק חשוב לזכור לאחר שהורדתם קובץ ועדכנתם אותו, להעלות אותו שוב לשרת. השירות מאפשר כיום לאחסן ללא תשלום 15 ג'יגה, שטח אחסון מכובד ומספיק כמעט לכולם. בכל מקרה, אפשר להרחיב את שטח האחסון תמורת תשלום לא גבוה.

One drive

המתחרה של גוגל מבית מיקרוסופט, נוח מאוד לעבודה גם הוא. האפליקציה נמצאת כיום על כל מחשב הפועל על מערכת windows 8.1. האפליקציה, הזמינה לכל מכשיר סמרפון או טאבלט, מאפשרת העלאת סרטים ותמונות בקלות, וכמובן שאחר כך הם זמינים לצפייה מכל מכשיר שלכם. הכניסה כאן היא דרך שם המשתמש שלכם במיקרוסופט – אפשר להירשם, או פשוט לעשות שימוש בכתובת המייל שלכם – אם אתם עושים שימוש בתוכנת הדואר אאוטלוק. השירות מאפשר כיום לאחסן 7 ג'יגה ואפשר גם לקבל 100 ג'יגה ללא תשלום לשנה, אבל אם תירצו להמשיך ולאחסן את המסמכים לאחר תקופה זו, הדבר כרוך בתשלום.

Office 365

כבר כמה שנים שמיקרוסופט מאפשרת שימוש בתוכנת אופיס 365, תמורת דמי מנוי שנתיים, במקום רכישת האופיס המסורתי. היתרון הוא מחיר סביר יחסית לעסק – כיום 69 דולר לשנה ותמורת 30 דולר נוספים – תוכלו להתקין את התוכנה על חמישה מכשירים נוספים – כולל טלפונים מבוססי אנדרואיד, ios וכמובן ווינדוס. התקנת התוכנה על כל המכשירים מאפשרת סנכון וגם עבודה נוחה על מסמכי אופיס מכל מכשיר שאתם מחזיקים, וכמובן שליפת המסמך ששמרתם, בכל מקום.

Openoffice

אופן אופיס היא מערכת פתוחה וחינמית, שעדיין לא מוכרת למרבית המשתמשים. אבל מדובר בתחליף ראוי לאופיס הרגיל – עם אפשרות לפתוח ולערוך מסמכי אופיס מקוריים והכנת מסמכים חדשים – כולל מצגות פאוורפוינט, שאפשר לשמור בגרסת אופיס ולפתוח אחר כך על תוכנת אופיס מקורית. אפשר למצוא אפליקציה למכשירי אפל וישנה גם אפשרות לצפות בתכנים על מכשירים מבוססי אנדרואיד.

סנכון רשימות – עם EVERNOTE

אפליקציית אברנוט, שעליה כבר כתבנו בעבר, זמינה על כל מערכות ההפעלה, לא נועדה לעבודה על מסמכים מורכבים, אבל אין לה מתחרה אם כל מה שאתם צריכים לסנכרן הן רשימות פשוטות – מטלות, התרעות וגם תמונות. כתיבת או עריכת רשימה מכל מכשיר שלכם מסתנכרנת באופן אוטומטי ומיידי, כך שאפשר למשל לעדכן רשימות משותפות מכמה מכשירים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email