לויד'ס בודקת מה גרם להפסדים בביטוח הימי

ההערכה היא כי בתוך שנה יקטן מספר הסינדיקטים הפועלים בביטוח הימי, כתוצאה מפעולת הייעול ושינוי דרכי הפעולה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במשך שנים רבות נחשב סקטור הביטוח הימי בתאגיד הביטוח לויד'ס כענף ריווחי. אולם, בשנה החולפת נרשם הפסד של 2.6 מיליארד דולר. התברר שההפסד נגרם, בחלקו המשמעותי, מהפעילות של סינדיקטים בביטוח הימי. לפי הערכות, לויד'ס מתכוונת לנקוט בפעולות ייעול.

שיטפונות שגרמו לנזקים כבדים | צילום: shutterstock

ההערכה היא כי בתוך שנה יקטן מספר הסינדיקטים הפועלים בביטוח הימי, כתוצאה מפעולת הייעול ושינוי דרכי הפעולה. המשמעות המעשית תהיה שתעריפי הביטוח הימי יתייקרו בזמן הקרוב.

הסינדיקטים הפועלים בביטוח הימי נדרשו להגיש הצעות ייעול וארגון עד סוף אוגוסט 2018. מי שלא יעשה זאת, נמצא בסכנה שתפסק פעילות הסינדיקט במסגרת לויד'ס. בסך הכל יש כ־80 סינדיקטים בלויד'ס, שחלק משמעותי מהם פעיל בביטוח הימי.

השיטפונות והגשמים ביפן גרמו נזקים של כ־4 מיליארד דולר למבטחים

הגשמים העזים שפקדו את מערב יפן גרמו לשיטפונות ולנזקים כבדים. החברה המתמחה בחיזוי נזקים של אסונות טבע AIR WORLDWIDE מעריכה שהיקף הנזקים שיכוסו על ידי חברות הביטוח ומבטחי המשנה יסתכמו בכ־4 מיליארד דולר. גם חברות חיזוי אחרות מעריכות שהיקף הנזקים יסתכם במיליארדי דולר.

גם הסוכנות המטאורולוגית היפנית מציינת שהשיטפונות שפקדו אזורים רבים במערב יפן היו ברמה ש"מעולם לא פקדו את יפן". במזג האוויר הסוער נספו כ־200 איש. מהגשמים החזקים והשיטפונות נגרמו נזקים למערכת הכבישים, למבנים, לקירות מגן של נהרות ועוד. הסוכנות היפנית לטיפול באסונות טבע מסרה כי נגרמו נזקים ל־46 אלף מבני מגורים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email