לוי רחמני, נשיא קבוצת איילון, הודיע על פרישתו מתפקידיו הפעילים בקבוצה

רחמני נשאר בעל השליטה ונשיא הקבוצה; "אמשיך ליהנות מתוצאות ופעילויות הקבוצה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאחר כהונה של ארבעה עשורים, הודיע השבוע לוי רחמני (87), בעל השליטה בקבוצת איילון, על פרישתו גם מתפקידיו כדירקטור ב"איילון אחזקות" וב"איילון חברה לביטוח". התפטרותו תיכנס לתוקף החל מ־1.1.2019. לפני כחודשיים הודיע גם על פרישתו מתפקיד מנכ"ל איילון אחזקות. בהודעה ליו"ר דירקטוריון איילון אחזקות שלמה גרופמן, וליו"ר דירקטוריון איילון ביטוח מוקי אברמוביץ, כתב רחמני כי "אני מאחל לקבוצת הביטוח וקבוצת איילון כולה, המשך הצלחה ושגשוג וכבעל המניות העיקרי, בעל השליטה ונשיא הקבוצה, אמשיך ליהנות מתוצאות החברות ומפעילותיהן המבורכות".

דירקטוריון איילון אחזקות בראשות של גרופמן, מסר כי "איילון אחזקות היא מפעל החיים של לוי רחמני ואין מילים לתאר את תרומתו הגדולה. אני מצר על סיום תפקידו כמנכ"ל וכדירקטור בחברה, אך אני סמוך ובטוח כי נמשיך להצעיד את החברה קדימה בדרך אותה התווה רחמני וכי הוא ימשיך לתרום לחברה מניסיונו העשיר והמבורך".

לוי רחמני | צילום: יח"צ

בשנה האחרונה מוביל דירקטוריון איילון אחזקות שבראשו היו"ר גרופמן, תכנית אסטרטגית שמטרתה להתרכז בפעילות הליבה של הקבוצה. במסגרת התכנית מכרה החברה בתחילת השנה את אחזקותיה (50%) ב"איילון בית ההשקעות" לנועם ברורמן. בעקבות המכירה החברה רשמה בדוחות הכספיים רווח של כ־7.2 מיליון שקל. בחודשים מרץ – אפריל 2018 ביצעה החברה הנפקה של אגרות חוב בסל של כ־68 מיליון שקל בריבית שקלית של 3.55% והנפקת מניות בסך של כ־99 מיליון שקל, במטרה לגייס הון לרכישת נכסים מניבים, השקעות וביטוח אשר יגדילו את רווחי החברה, וכצעד ראשון בכיוונים אלו רכשה איילון אחזקות לפני כחודש 80% מ"בית דרום אפריקה" במתחם הבורסה ברמת גן תמורת 45.5 מיליון שקל, בהכנסה שנתית של שכ"ד בהיקף של כ־ 3 מיליון שקל.

מפעל חיים

מנכ"ל איילון ביטוח, אריק יוגב, ציין כי "איילון – מפעל חייו של לוי רחמני, היוותה אך נדבך אחד בתרומתו החשובה של רחמני להתפתחות עולם הביטוח הישראלי". בשנתיים האחרונות מוביל יוגב בתמיכת דירקטוריון חברת הביטוח ודירקטוריון החברה האם בראשות גרופמן, תכנית אסטרטגית נרחבת לשיפור הרווחיות, התשתית הטכנולוגית והשירות. במסגרת זו, השלימה איילון ביטוח את רכישת חברת הביטוח של פסגות וכן מיזגה את עסקי הפנסיה, הגמל וההשתלמות שלה עם מיטב דש וכיום היא בעלת 20% מהחברה הממוזגת. היקף מאזנה של איילון ביטוח, הפועלת בכל תחומי הביטוח, הינו כ־11.5 מיליארד שקל, היקף הפרמיות שלה מגיע לכדי יותר מ־3 מיליארד שקל והיא מעסיקה כ־1,000 עובדים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email