לוי רחמני: תדמית הסוכן תלויה כולה בשירות האישי שהוא מעניק ללקוחותיו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"סוכן הביטוח יישאר גורם משמעותי בהפצה, אבל הוא צריך להתאים את עצמו לסביבה הטכנולוגית המשתנה", כך קובע לוי רחמני, יו"ר איילון חברה לביטוח, בראיון לקראת כנס ביטוח חיים ופנסיוני שיתקיים במרץ.

"כבר בימים אלה ובתנאי השוק הקיימים הסוכן חייב לדעת להתאים את עצמו למחשב, לטכנולוגיות חדשות ולאינטרנט, מכיוון שיותר ויותר שירותים ניתנים באינטרנט. הדור של ימינו רגיל לעשות את כל הפעולות באינטרנט, ולכן סוכנים שהשכילו להשתמש בפייסבוק, בווטסאפ ובאמצעים נוספים – מגדילים את כמות הלקוחות שלהם.

"הסוכן חייב להיות מומחה בכל האמצעים האלקטרוניים שעומדים לרשותו, וזה ייתן לו את הפרנסה. חברות הביטוח הישיר מאפשרות להזמין ביטוח ישירות באתר שלהן והתחרות הזו פוגעת בסוכן, לכן הוא חייב לדעת להשתמש בכלים האלה ולהשיב מלחמה. הוא צריך להכיר גם את אתרי השוואות המחירים שנכנסו לשוק, להיות מעודכן ועם האצבע על הדופק".

כיצד לדעתך יראה סוכן הביטוח בעתיד? האם לדעתך על סוכן הביטוח להיכנס לתחומים נוספים?

"באופן עקרוני אין צל של ספק שאחת הבעיות שלנו כסוכנים, וגם של כלל בני האדם, היא שמצד אחד כולנו שמרנים – הולכים לאותו מקום מתוך הרגל ולא שמים לה שהתנאים הסביבתיים משתנים, ומצד שני אנחנו חייבים להתאים את עצמנו לסביבה המשתנה. קחו למשל את הזיקית: אם היא קופצת על אבן, היא נהיית אפורה, אם היא עוברת לעלה – היא נהפכת לירוקה. כך היא שומרת על עצמה בסביבה משתנה. כל האנשים, וסוכני ביטוח בפרט, חייבים להתאים לעצמם למה שקורה בעולם".

כיצד פועלת איילון כדי להכין את סוכן הביטוח של העתיד?

"אחד הדברים שאנחנו מקפידים לעשות זה הדרכות, בשיתוף עם לשכת סוכני הביטוח. המכללה לביטוח על שם שלמה רחמני שקמה ב-1991 נקראה בתחילה המכללה לביטוח, אך ב-2005 שונה שמה למכללה לביטוח ופיננסים. זה מבטא את הלך הרוח והשינויים הסביבתיים. השנה תעבור המכללה לביתה החדש בבניין שרכשנו, ברחוב המסגר בתל אביב, והיא תשב בו יחד עם לשכת סוכני הביטוח. הכנו מתחם חדש בהתאם לדרישות הלשכה. במכללה החדשה יהיה יותר מקום לכיתות וכלל סוכני הביטוח יוכלו לבוא לשם ולקבל ייעוץ והדרכה. זה יהיה בית חם לסוכנים ולמכללה.

"אין ספק שכיום הסוכן חייב להתמקצע גם בפיננסים. כל הסוכנים צריכים להבין שקם דבר בישראל. ברגע שמסקנות ועדת בכר יושמו, סוכני הביטוח היו חייבים להיכנס לתחום הפיננסים שכבר לא נחלתו הבלעדית של הבנקים".

כיצד אפשר לשפר את תדמית הסוכן?

"מצד אחד הלשכה מטפלת יפה מאוד מול הביטוחים הישירים והפרסומות המחרידות שלהם. אבל עם כל הכבוד, תדמית הסוכן תלויה כולה בשירות שהוא נותן. שירות אישי אינו נמדד בכסף. אם אתה מתנהג לקולגה, ללקוח ותיק או ללקוח פוטנציאלי, כאדם ונותן לו יחס הולם – זה הקלף המנצח שלך. זו עבודה סזיפית, אבל זה מה שמביא לקוחות. עד היום, תוכלו למצוא אנשים שאם תשאלו אותם היכן הם מבוטחים הם יאמרו לכם את שם הסוכן ואפילו לא יידעו לומר באיזו חברה הם מבוטחים. זה מעיד על שירות אישי יוצא מן הכלל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email