לחשב מסלול מחדש

מקצועות נאמני לקוח חייבים ארגון משותף ושיתוף פעולה עם אירופה. שת"פ בין רו"ח, סו"ב ויועץ עסקי יכול להגדיל את התיק בעשרות אחוזים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בחרנו להיות שותפים בארגון EFPA בשל העובדה שישראל, מבחינה רגולטורית, היא חלק ממדינות ה־OECD והסולבנסי. ב־EFPA, המועצה האירופית של המקצועות הפיננסים, חברים כ־60 אלף מתכננים פיננסים, רואי חשבון, יועצי השקעות ויועצים פנסיונים וכולם חיים משכר טרחה. לארגון יש נציג בוועדת הרגולטורים האירופית ולכן גם שומעים אותנו. לישראל יש נציגות בוועד המנהל וכיום אני מייצג את ישראל כדירקטור.

חיים אייזנפלד נשיא היועצים העסקיים וסגן נשיא להב, ביחד איתי ועוד חברים לדרך, מאמינים שמקצועות נאמנות לקוח חייבים ארגון משותף וחזק שיעצים אותנו וירחיב אופקים. מדובר בחיבור בין רואה חשבון, יועץ עסקי, יועץ פיננסי, יועץ למשכנאות, עו"ד לצוואות, סוכן ביטוח, יועץ להשקעות ומתכנן פיננסי – מה זה יעשה ללקוח ולנו?

אנו מאמינים בהקמת כוורת מקצועית התומכת והמלווה את התא המשפחתי | צילום: shutterstock

 

התפיסה היא למען נוכל לתת שירות פיננסי מקיף, יעיל ובעיקר מקצועי ללקוחותינו; אני כמתכנן פיננסי מנוע מלייצג את הלקוח ברשויות השונות, ויחד נוכל לתת מענה הולם ללקוח. לאלו שחושבים שהם שיכולים לעשות הכל לבד – המציאות טופחת על פניהם. לתפיסת עולמנו בעמותת מקצועות הנאמנות – אנו מאמינים בחיבור בין בעלי המקצוע ובהקמת כוורת מקצועית התומכת והמלווה את התא המשפחתי או העסקי וגם פירמות גדולות – מבראשית ועד פרישה.

הגדלת התיק

משרדי רואי החשבון הגדולים, בנקים, בתי השקעות וחברות ביטוח הבינו זאת והקימו לצידם מחלקות פיננסיות – הם הבינו היכן נמצאת החמאה. במידה ולא נתעורר נפסיד חלון הזדמנויות להגדלת הפרנסה והיעילות של משרדינו, תוך כדי ראייה הוליסטית של הלקוח וצרכיו. לדוגמה, חיבור בין משרד של רו"ח לסו"ב ויועץ עסקי יכול להגדיל את התיק בעשרות אחוזים.

עם כל זאת ברור לכולנו שכדי לבנות צריך להרחיב אופקים ולהתמקצע. יש ללמוד את המקצוע מתכנן הפיננסי. מכללת עדיף והוועדה לסטנדרטים של אירופה למקצועות הפיננסים באירופה, בה יש לנו שני נציגים: דן דוברי ואוהד וייגמן, אספו את החומר והתאימו אותו לישראל, אז כל שנותר לכם הוא להרשם, ללמוד ולקבל הסמכה אירופית בישראל.

בנוסף, לחברי העמותה יערכו ימי עיון בנושאים שוטפים ושינויי הרגולציה הפוקדים אותנו ימים כלילות.

לסיום, אנו בעלי מקצועות הנאמנות, ביכולתנו להביא לשינוי לטובת הציבור. אנחנו חייבים לבוא עם יוזמות חדשות ופתרונות חדשים אם ברצוננו שלילדינו יהיו חיים טובים יותר. מאחל לנו שב־2020 נתחיל להזיז את העגלה הרגולטיבית. כן, זה היום שבו צריך לעצור, לשלוף מצפן ולחשב מסלול מחדש.

הכותב הוא יו"ר ועדת הפיננסים בלשכה וממייסדי EFPA ישראל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email