ללא המתנה למוקדן: הפקה דיגיטלית ישירה של פוליסת רכב חובה ב"פול"

החל מאתמול ניתן לבצע הפקה מלאה של פוליסת ביטוח רכב חובה באופן דיגיטלי באמצעות אתר האינטרנט החדש של התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במטרה לשפר את זמינות הפול לציבור הרחב, הובילה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון והנהלת הפול מהלך לשיפור חווית השירות הדיגיטלית, כך שאתר הפול יאפשר הפקה מלאה של תעודת ביטוח רכב חובה דיגיטלית, הכוללת תשלום, ללא צורך בהמתנה לשיחה עם מוקדן, כמו שהיה עד היום. החל מהיום, הציבור יוכל להשלים את תהליך רכישת פוליסת החובה במלואו דרך אתר האינטרנט של הפול ולקבל את תעודת הביטוח באופן מיידי באמצעים אלקטרוניים.

ד"ר ברקת בכנס הבריאות 2021 | צילום: גיא קרן

רכישת תעודת ביטוח חובה דיגיטלית באמצעות האתר תשפר בצורה משמעותית את איכות השירות שיקבלו מבוטחי הפול. לאחרונה פרסם הממונה על שוק ההון הוראות חדשות בעניין תנאי חוזה לביטוח חובה של רכב מנועי שביטלו את האיסור על הנפקת תעודת ביטוח רכב חובה מקורית אחת, ואפשרו הפקת תעודת ביטוח רכב חובה באמצעים דיגיטליים דבר המאפשר למבוטחים התנהלות פשוטה יותר באמצעות כלים דיגיטליים הן בהליך הפקת פוליסה והן בהליך ביטול פוליסה וקבלת החזר כספי מחברות הביטוח. כעת, עם השקת האתר החדש של הפול ופרסום הוראות הממונה, יוכלו מבוטחי הפול לקבל את תעודת הביטוח שרכשו באמצעים אלקטרוניים באופן מידי.

פתרון כולל

אתר האינטרנט החדש של הפול יאפשר לכלל הציבור, מבוטחים וסוכני ביטוח כאחד, לרכוש ולהפיק פוליסת ביטוח חובה ישירות דרך הפול. כך יוכלו סוכני ביטוח להציע ללקוחותיהם רכישת ביטוח רכב חובה דרך הפול בצורה ידידותית ומהירה.

הפול הוקם במטרה להעניק מענה לנהגים שחברות הביטוח אינן מעניקות להם כיסוי ביטוחי, זאת בשל הפער בין עובדה זו לבין חוק ביטוח רכב חובה בישראל. כך למעשה, מעניק הפול פתרון לכל פונה שביטוחו בביטוח רכב חובה אינו מבוטח על ידי חברת ביטוח.

הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון, ד"ר משה ברקת: "רשות שוק ההון שמה דגש על קידום חדשנות ודיגיטציה, פעולות שמובילות לשיפור איכות השירות הניתן לציבור הישראלי. צעד זה מתכתב ישירות עם העקרונות אותם קידמנו בשנים האחרונות. הרשות תמשיך לפעול למען שכלול ופיתוח שוק ההון ושוק הביטוח תוך ראיית טובת ציבור המבוטחים בישראל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email