ללא מתנגדים או נמנעים: תקציב הלשכה אושר פה אחד

יו"ר ועדת הכספים בלשכה, סו"ב משה לבהר, מספר על הקווים המנחים בבניית התקציב ועל הצורך הדחוף באישורו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נכנסתי לתפקיד לפני כשלושה חודשים, כשלצערי טרם הועבר תקציב לשנה הנוכחית. מאחר ולעניות דעתי, תקציב אמור להיות מאושר כבר בחודש דצמבר, היה צורך דחוף לבנות ולאשר תקציב.

למדתי את הנושא תוך זמן קצר ועל פי הנחיית מ"מ נשיא הלשכה, סו"ב יוסי אנגלמן, שמתי דגש על הקצאת כספים לתמיכה בסוכן הביטוח. שיתוף הפעולה עם מ"מ הנשיא, הוועד המנהל, חברי ועדת הכספים ועובדי הלשכה, יחד עם ראיה עין בעין את צורכי הסוכן, אפשרו לי להקצות משאבים לטובת הנושא.

משה לבהר. צילום: אושרי מוסינדי

מיליוני שקלים הוקצו להכשרת הסוכן, חיזוקו וחיזוק תדמיתו. בשל הלו"ז הצפוף והצורך ההכרחי בתקציב הגיוני עדיין נשארו נושאים לטיפול ובחינה במהלך השנה.

חיסכון רב

באופן כללי, הרציונל לבניית התקציב היה: תחזית הוצאות מקסימליות, ואילו תחזית ההכנסות מינימאלית. משמעות הדבר שכמעט בכל ההוצאות אשאף שלא להגיע לתקרה. נהפוך הוא, נקיים דיונים וחשיבה מעמיקה בכדי להוזיל עלויות. ויש כבר נושאים על הפרק. וכך, אני תקווה כי בסוף השנה המאזן יוכיח לנו שחסכנו כספים נוספים מעבר לתחזית.

אני שמח לציין כי "ריענון" היחסים עם BDO יחסכו לסוכנים וללשכה כסף רב מחד, ומאידך ישפרו את האפשרות להקנות לסוכנים ידע והכשרה בצורה מיטבית. לדוגמה, סוכם כי נוכל להשתמש בחדרי הלימוד של חברת BDO בכל רחבי הארץ לצורך הדרכת הסוכנים וכן שילוב הסוכנים בקורסים השונים המתנהלים בחברתם, בהנחה משמעותית לסוכן.

צעד בונה אמון

פעלתי בשקיפות מלאה ולאורך החודש האחרון עניתי לכל שאלות החברים, הן בוועד המנהל והן בקרב חברי המועצה. אני שמח לציין כי לעניות דעתי זה למעלה מעשור שהתקציב עבר פה אחד בפעם הראשונה, ללא מתנגדים וללא נמנעים.

אני תקווה כי זהו צעד בונה אמון להתנהלות תקינה כשהפנים לעשיה נטו לטובת סוכני הביטוח וטיפול בבעיות הקשות העומדות לפתחינו. זה המקום לציין ולהודות שוב למ"מ הנשיא, אשר עובד בשקט ובצנעה ודואג לאחד את כוחות הלשכה לעשייה משותפת.

מבטיחכם כי תקציב 2022 יעבור לא יאוחר בחודש דצמבר 21. כיאה לעמותה מסודרת.

הכותב הינו יו"ר ועדת הכספים בלשכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email