"ללשכה תפקיד מרכזי לפתור את בעיית סוכני המגזר הערבי בביטוח אלמנטרי"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע: סו"ב מוחמד ג'בארין, מנהל ובעלים 'סטארביט סוכנות לביטוח ) 2016 ( בע"מ'
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 38
מצב משפחתי: נשוי + 3
השכלה: תואר ראשון בכלכלה וניהול
רישיון: פנסיוני, אלמנטרי. מתכנן פרישה, ניתוח תיק פנסיוני
מקום עבודה: מנהל העסקים ובעלים של תאגיד הביטוח 'סטארביט סוכנות לביטוח (2016) בע"מ', באום אל פאחם
ותק: כ־7 שנים

למה בחרת להיות סוכן ביטוח? מה אתה אוהב במקצוע?
"התחלתי ב־ 2011 כסוכן יחיד וכעובד יחיד; הייתי מוכוון מטרה, חרוץ, לומד, משתלם ומתעדכן, ובלטתי כמי שנותן שירות הוליסטי למשפחות ולעסקים. הצלחתי לעגן אותם אצלי על ידי שיפור תיק הביטוח שלהם ושמירה על האינטרסים שלהם כולל ניצול הטבות מס.

"היום אני תאגיד ביטוח שמעסיק עוד 4 עובדים באלמנטרי ופנסיוני. זה המקצוע שבו אני מרגיש שאני מממש את עצמי בו, וגם מוצא בו סיפוק עצמי ושליחות".

נתקלת במכשולים? הלשכה יכולה לסייע בהתמודדות שלך מולם?
"היות שאני עובד בתוך המגזר הערבי, אני מתקשה לפתוח פוליסות ביטוח באלמנטרי בגלל הפסדים במגזר שחברות הביטוח טוענות להם, בעיקר בביטוח רכב. אינני יודע עד כמה הנתונים נכונים או מוצדקים אך חברות הביטוח צריכות להבין שאי אפשר להפקיר שני מיליון תושבים ללא ביטוח ולהפלות אותם לעומת שאר האוכלוסייה.

"אני בעד תיאום ובניית תוכנית ייחודית למגזר אך לא לחסל את פרנסתם של סוכני המגזר הערבי, וכאן אני מצפה שללשכה יהיה תפקיד מרכזי בנושא זה".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"סוכן ביטוח הוא איש מקצוע חובה לכל משפחה, עצמאי, בעל שליטה ,שופטים, עמותות וחברות.

"סוכן ביטוח מקצועי יכול להיות השחקן הדומיננטי והעיקרי בעת הצורך עבור משפחה שמתמודדת עם מצבים בלתי רצויים כמו: מוות, נכות או מחלה.

"אין אף מוקדנית או רובוט שיכולים להחליף שירות ויחס חם של בנאדם שרואה את הלקוח ומשפחתו, מבין את צרכיהם, עוזר להם לבחור את המוצר הנכון, ואחר כך מלווה אותם ועומד לצדם בשעת צורך".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
"אפילו בעוד חמש שנים, אני רואה עצמי ממשיך לעסוק במקצוע הזה, יותר מקצועי, יותר תכנוני פרישה וניתוחי תיק פנסיוני ומרחיב את הסוכנות בקצב של עובד חדש כל שנה".

איזה טיפים אתה יכול לתת לסוכנים צעירים?
"אני פונה לכל צעיר שהתחיל לעבוד בביטוח ואומר לו: 'רוצה להצליח? ידע שווה הרבה כוח – תשתלם, תלמד, תתמקצע ותמיד יהיה לאחרים צורך בך'".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email