הבעלים של רכב חשמלי נאלצים לשלם הרבה יותר עבור הביטוח

תעריפי הביטוח של רכבים חשמליים בקליפורניה עושיים להיות עד26% יקרים יותר מרכב רגיל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מכוניות חשמליות הולכות ותופסות נתח גדול יותר משוק הרכב העולמי בשנים האחרונות. הן חוסכות לבעליהן הרבה מאוד כסף בהוצאות הדלק – אך מסתבר שהן עשויות לעלות ביוקר בכל הנוגע לביטוח.

חברת שרותי המידע האמריקאית NerdWallet בדקה פרמיות ביטוח לגרסאות המונעות בדלק ובחשמל של אותן מכוניות, ומצאה כי בכל המקרים, תעריפי הביטוח לגרסאות החשמליות היו גבוהים יותר.

NerdWallet חישבה את התעריפים הממוצעים לנהגים מקליפורניה לביטוח ארבעה דגמים שיש להם גרסאות דלק וחשמל: שברולט ספארק, פולקסווגן גולף, סמארט פורטו ופיאט 500. בבדיקה לא כלולים מכוניות חשמליות פופולריות בארה"ב כמו ניסאן ליף וטסלה מודל S, מאחר ואין להן מכוניות תאומות המונעות בדלק. מהבדיקה עולה כי הצעות המחיר של ביטוח המכונית היו גבוהים יותר עבור מכוניות חשמליות ב־21% בממוצע. הפערים נעו מ־16% (לפולקסווגן גולף) ועד ל־26% (פיאט 500).

Electric car charging at EV charging station

אחת הסיבות המרכזיות לכך היא שמכוניות חשמליות שוות יותר. מחיריהן הבסיסיים בארה"ב של מכוניות חשמליות שנבדקו היו בממוצע כ־70% יותר מאלו של תאומותיהן המונעות בדלק (לא כולל סמארט פורטו, שהגרסה החשמלית שלה זמינה רק להחכרה בארה"ב). ככל שהמכונית שווה יותר, כך חברת הביטוח צריכה לשלם יותר אם המכונית נהרסת או נגנבת. בנוסף, למרות שמכוניות חשמליות מחייבות שירות מצומצם יותר מאשר מכוניות המונעות בדלק, ייתכן ויעלה יותר לתקן אותן לאחר תאונה בגלל הסוללה היקרה שלהן, והצורך להשתמש במכונאים שהוכשרו לכך במיוחד.

על הפערים הגדולים בביטוח מפצים הטבות המס שניתנות בארה"ב לרוכשי רכב חשמלי, כמו גם עלויות התחזוקה השוטפות הנמוכות יותר (וכמובן הוצאות הדלק). לא משנה באיזו מכונית נוהגים, קנייה השוואתית היא הדרך הטובה ביותר להוציא דיל טוב מחברת הביטוח. בארץ התחום עוד בראשיתו, אבל בקליפורניה, לפי בדיקת NerdWallet, הפרשי המחירים יכולים להגיע להבדלים של מאות דולרים בשנה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email