למה יש להחזיר את מרכיב הפיצוי לביטוחי הבריאות

התחזית הקודרת על גל שני שעלול להכות בעוצמה שלא הכרנו, הדגישה את החשיבות בציוד תושבי המדינה בכלי חשוב שעשוי להביא מזור כלכלי למשפחת החולה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מר ישראל ישראלי גילה לרוע מזלו שנדבק בנגיף הקורונה. חום גופו טיפס מעלה ונותר שם ברמתו הגבוהה למשך מספר ימים. הנשימה הפכה לכבדה ובהנחייתו של הרופא הומלץ להבהיל אותו לבית החולים בהקדם האפשרי. ישראלי חובר למכונת הנשמה ולאחר מאבק עיקש עם המחלה, אשר נמשך כ-10 ימים ובזכות הטיפול המסור של הצוותים הרפואיים, המחלה נסוגה ולבסוף הוכרעה. מר ישראלי שוחרר לביתו, לשמחתם הרבה של בני משפחתו.

מה הייתה רבה פליאתו כשבנוסף לבשורת ההחלמה קיבל ישראלי את ההודעה מחברת הביטוח על פיה מגיע לו סכום נכבד של 10,000 שקל עבור תקופת האשפוז. בהתחשב בעובדה שישראלי היה מותש עקב מחלתו ובנוסף, פוטר ממקום עבודתו עם פרוץ מגפת הקורונה, תגמול מחברת הביטוח שימח מאוד את ליבו. הסיפור נגמר עם סוף טוב עבור ישראלי, אך עם פאנץ' קטן: אין פיצוי כזה כבר 4 שנים.

סו"ב זרוצקי. צילום: באדיבות המצולם

תזכורת: בשלהי 2016 יצאה הוראה מחייבת של רשות שוק ההון שתכליתה הפסקת שיווקם  של המוצרים הקשורים לפוליסות הבריאות אשר כוללות בתוכן את מרכיב הפיצוי. עד אותה עת כל אחד היה יכול להרשות לעצמו לרכוש את הביטוח בצורה של פיצוי יומי למקרה של אשפוז חרום או למקרה של ניתוח אלקטיבי. יתרה מזאת, ניתנה אף האפשרות לבחור בפיצוי למקרה של התאוששות בבית לאחר הניתוח או פעולה רפואית מסוימת. כל זה נגוז באבחה אחת וביד קלה של הגורמים המייעצים ברשות שוק ההון.

לטובת המבוטח?

כיום, כשהתפרצות המגפה טרם הסתיימה, ורבים מתושבי ישראל חוו על בשרם את "תענוגות הקורונה", רבים מהם היו מתנחמים אילו היו מקבלים את הפיצוי הכספי המיועד לשיקום, פיזיותרפיה, רפואה אלטרנטיבית או סתם מנוחה בבית מבלי לדאוג להכנסה החסרה אשר נבעה עקב האשפוז. עלינו לזכור שכרבע מאוכלוסיית המדינה עדיין מובטלים וחלקם נמצאים בחל"ת.

במילים אחרות, מתושבי המדינה נמנע הפיצוי במרוצת 4 שנים האחרונות ללא הסכמתם או רשותם, עקב החלטה של פקיד כזה או אחר במשרד האוצר בתואנה שזה לטובת המבוטח. האומנם?.

הגיעה השעה להחזיר עטרה ליושנה ולהורות לחברות הביטוח להשיב את המוצר החיוני כל כך חזרה למדפי המכירות. על חברות הביטוח לשנס מותניים ולהתמקד בתחיית מוצרי הפיצוי כשבראש מעיינם של החברות יוצב הלקוח יחד עם משפחתו הגרעינית.

נוכח תחזית קודרת שגל השני של המגפה אינו מעבר לאופק ועלול להכות שנית בעוצמה שלא הכרנו, ישנה חשיבות אסטרטגית עליונה לצייד את תושבי המדינה בכלי חשוב העשוי להביא מזור כלכלי למשפחת החולה. כל אדם יוכל להפיק לעצמו תועלת מרכישת מוצר הפיצוי ויהיה רשאי להחליט לעצמו עד כמה עליו להיות מכוסה במקרה של "אירוע ביטוחי".

לאור זאת, מוטב שהממונה על שוק ההון יורה לחברות הביטוח לפעול בהקדם האפשרי להשיב את מוצרי הפיצוי לפוליסות הבריאות. בהתחשב במגפה חובקת העולם, מוטב להיערך לכך מבעוד מועד ויפה שעה אחת קודם.

הכותב הוא חבר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email